Browsing Tag

David De Gea

Junajtid me plan të qartë, përgatit surprizën për De Gean

Mançester Junajtid po bën të pamundurën për të rinovuar me David De Gean. Portieri spanjoll është ndër më të mirët në botë në rolin e tij, ndërsa kontrata me “djajtë e kuq” përfundon verën e ardhshme. Palët nuk kanë gjetur akordin për…

Junajtid habit, miliona euro De Geas për ta… shitur

De Gea duket i vendosur në qëndrimin e tij për të mos rinovuar me Mançester Junajtid. Portieri spanjoll përfundon marrëveshjen kontraktuale me klubin anglez verën e ardhshme. Zgjatja e bashkëpunimit ka ngecur dhe drejtuesit duhet të…

De Gea nuk rinovon, Junajtid tundohet nga një italian

Mançester Junajtid është në kërkim të një portieri. David De Gea nuk ka pranuar që të rinovojë kontratën, e cila i përfundon në fund të sezonit të ardhshëm. “Djajtë e Kuq” do të detyrohen ta shesin spanjollin për të mos e humbur me…

Piketohen dy emra “big”, PSG nis ofensivën

PSG është e etur për të bërë mirë në Europë dhe për të shkuar sa më larg në Champions Ligë. Trofeu me veshë të mëdhenj është ëndrra e madhe e kampionëve të Francës dhe drejtuesit po bëjnë maksimumin për të përforcuar ekipin. Dy janë…

Fanellat e reja të Junajtid, i prezantojnë… Pogba e De Gea

Mançester Junajtid ka mbyllur një sezon të dobët dhe duhet të bëhet gati për kampionatin e ardhshëm. Ole Gunar Solskjaer po pret “dhuratat” nga drejtuesit, pasi pa përforcime atëherë dështimi është sërish i sigurt. Gjithsesi, për…

De Gea i larguar, emra të frikshëm në listën e Junajtid

David De Gea ka shfaqur oshilacione të theksuara në mesin e katërkëndëshit të Junajtid me gafat e tij të njëpasnjëshme. Spanjolli në tre ndeshjet e fundit regjitron po aq gafa. Kështu te Junajtid nuk e shohin më portën si një pozicion, ku…

Gafat, legjenda e Junajtid i jep një këshillë De Geas

Mançester Junajtid po përjeton një nga momentët më të zymta të historisë. David De Gea është ai që po e vuan më shumë presionin e kësaj situate në “Old Trafford”. Portieri këtë sezon e ka nisur me gafa dhe po e përfundon me to. Në katër…

De Gea nuk pranon ofertën, një klub “big” pas dere

Mançester Junajtid po tenton të bindë David De Gean të rinovojë kontratën, por palët janë larg në aspektin financiar. Portieri spanjoll kërkon të jetë ndër lojtarët më të paguar dhe deri më tani kjo kërkesë nuk po i plotësohet nga…

PSG nuk përmbahet, ofertë tunduese për spanjollin

Drejtuesit e PSG vazhdojnë të punojnë në merkato për të përforcuar ekipin e Tuhel. Paratë nuk janë aspak problem për klubin francez dhe objektivi i madh është formimi i një skuadre të denjë për fitimin e Champions Ligës. Kampionët e…

De Gea “plaçkit” Junajtid, paga do jetë “monstruoze”

David De Gea është një ndër lojtarët më të rëndësishëm te Mançester Junajtid. Gjithashtu portieri spanjoll, duke parë ecurinë e “djajve të kuq” në këtë fillim sezoni, është ndër lojtarët e pakët që i ka shpëtuar kritikave për formën e…

De Gea në “udhëkryq”, gardiani drejt Serisë A?

David De Gea është një nga portierët më të mirë në botë, por e ardhmja e gardianit të Mançester Junajtid mund të jetë larg “Old Trafford”. Spanjollit i skadon kontrata me “Djajtë e Kuq” në verën e ardhshme dhe siç citon “Telegraph”, palët…