De Geas nuk i mjaftojnë milionat, kërkon edhe diçka nga Junajtid

0

David De Gea duket se është bindur për të rinovuar me Juanjtid dhe së shpejti do të vendosë firmën mbi kontratë. Ai do të jetë portieri më i paguar në botë, duke fituar 375 mijë paund në javë. Por spanjolli nuk mjaftohet me kaq.
Në një intervistë për mediet ishullore intervistë ai shprehet se shiriti i kapitenit është një nder i madh dhe mendon se e meriton sepse ndihet si një nga lojtarët më me përvojë pas nëntë vitesh mes katërkëndëshit të “Djajve të Kuq”.

“E kam mbajtur shiritin për disa ndeshje. Është e mahnitshme të jesh kapiten i një klubi si Mançester Juanjtid dhe të mbroj këtë simbol. Do të isha shumë i lumtur nëse shiriti më besohej mua. Është sezoni im i nëntë, ndjehem si një nga lojtarët më me përvojë”, u shpreh De Gea.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.