“Dikur rivalë, tani do luftojmë së bashku”, një ish-lacial uron De Rosin

Ardhja e Daniele De Rosit ka sjellë entuziazëm të madh te Boka Zhuniors dhe tifozët e…

FOTO+VIDEO | Tifozët e Bokës në delir, pritje madhështore për De Rosin

Daniele De Rosi zgjodhi Boka Zhuniors për të vazhduar karrierën dhe në Buenos Aires ka nisur…

“Njësoj si mrekullia e Shën Xhenaros”, Maradona “bekon” ardhjen e De Rosit

Daniele De Rosi i ka surprizuar të gjithë me zgjedhjen për të vazhduar karrierën te Boka…

Një legjendë më pak, De Rosi merr vendimin final

Daniele De Rosi u ndje i tradhtuar kur Roma nuk pranoi të rinovonte kontratën e tij.…

Komiso përgatit dhuratën e parë, një emër i madh për Fiorentinën

Roko Komiso është gati t’iu dhurojë një surprizë të bukur tifozëve të Fiorentinës. Objektivi i madh…

E ardhmja e kapitenit, De Rosi merr vendimin final

Ëndrra e madhe e Daniele De Rosit ishte mbyllja e karrierës te Roma e tij e…

Zbulohet veprimi i fundit, De Rosi gjithnjë e më afër “ferrit” latin

Daniele De Rosi do vazhdojë karrierën e tij jashtë Serie A, madje edhe jashtë futbollit europian.…

Palota “thyen heshtjen”: Roma s’e tradhëtoi De Rosin, ja çfarë logjike ndoqëm

Xhejms Palota nuk ka duruar më dhe ka shpërthyer. Presidenti i Romës ka shkruar një letër…

“Dërguam Romën në majën e botës, kam një dëshirë për fëmijët tanë”

Tifozët e Romës janë përgatitur për një mbrëmje emocionuese dhe shumë lot. Njëri prej tyre do…

“Romës i duhen pronarë të rinj. Më dështakët e sotëm, De Rosi luan deri 45 vjeç!”

Daniele De Rosi do të largohet në fund të sezonit nga Roma. Mesfushori ka refuzuar oferta…

“E trishtë mënyra si e larguan! De Rosi na mposhti me hile, por e dua në ekip”

Masimo Ferrero mban postin e presidentit të Sampdorias, por ai nuk e ka fshehur kurrë pasionin…

Roma vlon, tifozët mesazh ofendues presidentit Palota

Roma nuk i rinovoi kontratën Daniele De Rosit dhe kjo i ka acaruar tifozët. Trajneri Klaudio…

Ranieri e thotë hapur: Nuk kam gisht, De Rosi as gjumë s’ka fjetur!

Largimi i Daniele De Rosit pas plot 18 sezonesh është çështja kryesore në ambientin e Romës.…

Fundi i një epoke, De Rosi e mbyll me Romën!

Daniele De Rosi është një ndër lojtarët legjendë të Romës, me italianin që është pjesë e…

VIDEO | Roma rikthehet te fitorja, kapiteni e afron me zonën Champions

Gara për një vend në Champions është bërë shumë interesante në Itali. Shumë ekipe luftojnë për…

De Rosi: E tmerrshme të eliminohesh kështu, fatin e trajnerit e dinë drejtuesit

Roma nuk mundi të kualifikohej në çerekfinalet e Champions-it. Portugezët e Portos arritën të merrnin “biletën”…

N’Zonzi: Çfarë shembulli, e pamundur të mos e admirosh De Rosin!

Stiven N’Zonzi u transferua në verë nga Sevilja te Roma dhe po shijon sezonin e parë…

Mbështetje kapitenësh, Panuçi gjithnjë e më afër Romës

Kristian Panuçi vazhdon të mbetet një nga emrat kryesorë për stolin e Romës. Eusebio Di Françeskos…

Dëmtimi, e ardhmja dhe dashuria për Romën: Rrëfimi unik i gladiatorit De Rosi

Daniele De Rosi është një ndër futbollistët simbol të Romës dhe të futbollit italian. Mesfushori ka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online