VIDEO | Brazili kthehet në fron, Kupa e Amerikës njolloset nga arbitrat

Brazili është shpallur fitues i trofeut të “Copa America” për të nëntën herë në histori. “Seleçao”…

“Shpërthen” Mesi: Të korruptuar, gjithçka bëhet për të ndihmuar Brazilin

Lionel Mesi nuk është kursyer në akuza ndaj “CONMEBOL” në përfundim të ndeshjes kundër Kilit, ku…

Mesi nuk duron më, bojkoton ceremoninë e medaljeve

Lionel Mesi mori kartonin e dytë të kuq të karrierës së tij teksa arbitri paraguaian Mario…

VIDEO | Spektakël dhe gafa: Kili gjunjëzohet, Peruja në finale

Kili dorëzon “kurorën” e Copa America, pasi u mposht nga Peruja me rezultatin 3-0. Një ndeshje…

Vjedhje e hapur, VAR shtrembëron Copa America dhe dënon Argjentinën

Brazili është tanimë në finale dhe asgjë nuk kthehet mbrapsht, por në Argjentinë janë tërbuar dhe…

Mesi shpërthen pas ndeshjes: E turpshme, arbitri na nxori nga loja!

Lionel Mesi nuk e fshehu zhgënjimin për eliminimin nga Copa America, por kapiteni i Argjentinës më…

VIDEO | Brazili në finale, Argjentina akuzon arbitrin

Brazili ka likuiduar Argjentinën me rezultatin 2-0 dhe ka siguruar finalen e Copa America. Skuadra e…

VIDEO | Bëri gabimin fatal, Suarez nuk e përmban veten!

Uruguai nuk ia doli që të kualifikohej në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës përballë Perusë. Ndeshja…

VIDEO | Tragjedi e VAR-it, Uruguai eliminohet nga penalltitë!

Uruguai dhe Peruja zhvilluan një ndeshje çerekfinale të shkëlqyer, të luftuar deri në sekondat e fundit…

VIDEO | Argjentina “rikthehet në shina”, Brazili e pret në gjysmëfinale

Argjentina ka siguruar kalimin në fazën çerekfinale të “Copa America”. Dy herë kampionët e botës e…

VIDEO | Bum Lautaro, Argjentina kalon në avantazh!

Argjentina luan në çerekfinalet e Kupës së Amerikës përballë Venezuelës, një sfidë ku bardhekaltrit janë dukshëm…

VIDEO | Kualifikim dramatik, Brazili “ia bën me sy” Argjentinës

Paraguai rezistoi 100 minuta, por pas gjuajtjes së penalltive Brazili triumfoi dhe siguroi kualifikimin ne gjysmëfinalet…

Tjetër dështim për Argjentinën, asnjë lojtar në formacionin e grupeve!

Argjentina vijon të zhgënjejë dhe të ketë dështime. Pavarësisht se arriti të kalonte fazën e grupeve,…

“Lot“ për Ekuadorin dhe Japoninë, Paraguaj kalon çmendurisht në çerekfinale!

Ekuadori dhe Japonia janë ndarë në barazim 1-1 në sfidën e luajtur pas mesnate, e vlefshme…

VIDEO | Argjentina merr frymë e qetë, Martinez dhe Aguero shmangin turpërimin

Argjentina ia ka dalë të sigurojë një biletë për në çerekfinalet e “Copa America” falë fitores…

VIDEO | “Show” i Brazilit, pesë “plumba” ndaj Perusë

Brazili ka siguruar kalimin për në fazën e çerekfinaleve të “Copa America”. Seleçao mundi me rezultatin…

“Një gjeni i futbollit dhe…”, shikoni si klubi anglez tallet me Mesin

Argjentina dhe Paraguaj u përplasën kundër njëra-tjetrës dje, sfidë e vlefshme për Copa America. Ky takim…

VIDEO | Mijoshi ndal Uruguain, polemika për një penallti

Uruguai dhe Japoni dhuruan spektakël, por në fund nuk kishte fitues. Një ndeshje me mjaft ritëm…

VIDEO | Kolumbia fluturon me Zapatën, Argjentina “katastrofë”

Kolumbia ka marrë fitoren e dytë në grup, teksa këtë herë ishte radha e Katarit për…

VIDEO | Kili “i tregon vendin” Japonisë, Vargas parakalon legjendën

Kili e nis me këmbën e mbarë në Copa Amerika. Fituesit në fuqi të këtij kompeticioni…

VIDEO | Uruguai “luan” me Ekuadorin, Kavani realizon një perlë

Dominim total, raste të shumta dhe katër gola të shënuar. Uruguai kalon me “poker” Ekuadorin dhe…

VIDEO | E pamundur, shikoni çfarë humbasin lojtarët e Katarit!

Sfida mes Paraguait dhe Katarit, e vlefshme për Copa America, ka pasur 35 minuta shumë interesante.…

VIDEO | Argjentina për faqe të zezë, Kolumbia i jep leksion futbolli

Argjentina ka humbur takimin e parë të “Copa America” ndaj Kolumbisë me rezultatin e pastër  2…

Fillon “Copa America”, Brazili i frikëson të gjithë

Pak orë na ndajnë nga fillimi i turneut më të rëndësishëm në Amerikën e Jugut: “Copa…

Skandaloze! Një ide qesharake për finalen e Copa America

Argjentina dhe Kolumbia kanë rënë dakord që të organizojnë së bashku Copa America 2020 dhe sapo…

“Mesi po vuan, dua ta fitoj trofeun për të”

Argjentina po përgatitet për turneun më prestigjioz të futbollit në Amerikën e Jugut, “Copa America”. Përfaqësueses…

Largimi i Nejmar nga “Copa America”, Tite zgjedh zëvendësuesin

Ylli i Çelsit, Uillian, është zgjedhur për të zëvendësuar Nejmarin te kombëtarja e Brazilit, pasi sulmuesi…

“Nuk e ka gjendjen e duhur psikologjike”, Nejmar merr një tjetër tronditje!

Nejmar Zhunior është çështja kryesore te Brazili aktualisht, me yllin e sulmit që akuzohet për përdhunim,…

Tite befason me listën e Brazilit, dy yje mbeten jashtë

Trajneri i përfaqësueses së Brazilit, Tite, ka bërë publike listën me 23 futbollistët e grumbulluar nga…

Lajm i keq për Brazilin, në ‘Copa America’ pa “shtyllën” e mbrojtjes 

Qendërmbrojtësi i kombëtares së Brazilit, Tiago Silva, ka mbyllur sezonit e tij me PSG-në. Lojtari është…

Nga rrugëtimi, deri te stadiumet: Zbardhet gjithçka për “Copa America 2019”

Kupa e Amerikës do të luajë vitin që vjen edicionin e saj të 46-të, që do…

VIDEO / “Copa America” e xhuxhëve, triumfon kombëtarja e Paraguait

Është zhvilluar në Buenos Aires të Argjentinës turneu “Copa America” për futbollistët xhuxhë. Në eventin e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online