VIDEO | Bum Lautaro, Argjentina kalon në avantazh!

0

Argjentina luan në çerekfinalet e Kupës së Amerikës përballë Venezuelës, një sfidë ku bardhekaltrit janë dukshëm favorit. “Abiçelestët” shënuan shumë shpejt, me anë të sulmuesit të Interit, Lautaro Martinez. Sulmuesi gjen rrjetën me një goditje me thembër, duke shtangur portierin e Venezuelës dhe duke kaluar Argjentinën në avantazh.

Kupa e Amerikës, çerekfinale

Venezuela – Argjentina 0-1
Lautaro 10’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.