E bujshme, ftesa e çuditshme befason Argjentinën!

Leo Mesi rrezikon një dënim shembullor nga CONMEBOL, institucioni që qeveris futbollin amerikano-jugor. Plot dy vite…

Akuzoi “CONMEBOL”, Mesi rrezikon një dënim shembullor

Lioneli Mesi shokoi gjithë botën me intervistën e dhënë pas ndeshjes kundër Kilit, takim ky i…

“Respekto rezultatin”, CONMEBOL përgjigjet ndaj “shpërthimit” të Mesit

Leo Mesi shpërtheu në akuza mbrëmjen e djeshme ndaj arbitrimit dhe jo vëtëm, pas atij kartoni…

Mesi nuk duron më, bojkoton ceremoninë e medaljeve

Lionel Mesi mori kartonin e dytë të kuq të karrierës së tij teksa arbitri paraguaian Mario…

Dy ndeshje brenda ditës, çfarë rraskapitje në Libertadores!

Situata e rënduar politike që ka mbërthyer shtetin e Venezuelës po sjell pasoja të rënda edhe…

Nga rrugëtimi, deri te stadiumet: Zbardhet gjithçka për “Copa America 2019”

Kupa e Amerikës do të luajë vitin që vjen edicionin e saj të 46-të, që do…

CAS vendos që Superclasico të luhet, “Bernabeu” hyn në histori

Mbrëmjen e nesërme do të luhet “Superclasico”, që pas shumë e shumë peripecish, është vendosur përfundimisht…

“CONMEBOL” merr masa ekstreme, çon finalen e Libertadores jashtë Argjentinës

Institucioni qeverisës i futbollit në Amerikën e Jugut, “COMEBOL”, ka njoftuar se takimi i dytë i…

ZYRTARE | Kaosi vazhdon, Boka – River nuk luhet ditën e sotme

Takimi i dytë i finales së “Copa Libertadores” midis River Plejt dhe Boka Zhuniors nuk do…

Shpërthimi i Tevez: Më vjen të plas, Riverit do ia jepnin kupën…

River Plejt-Boka Zhuniors është një finale që mesa duket nuk do të përfundojë kurrë. Pas shtyrjes…

Problemet s’kanë fund, shtyhet për të dytën herë orari i finales

Takimi i dytë i finales së Kupës Libertadores midis River Plejt dhe Boka Xhuniors pritej të…

Superfinalja Boka-River në rrezik, Gremio dërgon çështjen në apel

Finalja e “Copa Libertadores” këtë sezon do të jetë Boka Zhuniors-River Plejt, superklasikja argjentinase, që është…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online