Sytë nga merkato, Cikalleshi e mbyll me skuadrën turke

Akhisarispor, klub ku luan Sokol Cikalleshi nuk mundi të sigurojë qëndrimin  në Superligë turke. Rënia nga…

Cikalleshi: Sot dyfish i lumtur, gjithmonë luaj për ekipin

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, shënoi golin e parë në sfidën përballë Moldavisë. Pas ndeshjes, bomberi…

Cikalleshi: Meritonim më shumë, nuk e pranoj këtë rezultat

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, foli për RTSH Sport pas ndeshjes me Islandën, ku u shpreh:…

Cikalleshi: Skema e re favorizon sulmuesit, me Rejën kemi harmoni dhe pozitivitet

Sokol Cikalleshi ka diskutuar mbi mungesën e gjatë nga grumbullimet e kombëtares në një intervistë për…

Në Turqi fillojnë spastrimet, Cikalleshi rrezikon prej rregullores

Sokol Cikalleshi mund të mos jetë pjesë e skuadrës së Akhisarsporit për vitin e ardhshëm. Klubi…

Gallatasaraj tërbohet në fund, Cikalleshit i shuhet ëndrra

Finalja e Kupës së Turqisë mes Akhisarsporit dhe Gallatasarajt ishte spektakolare. Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi, u…

VIDEO: Cikalleshi gjen golin, dërgon ekipin e tij në finalen e Kupës

Sokol Cikalleshi i largua nga Goztepe në janar për t’iu bashkuar skuadrës së Arkhisarspor, ku është…

VIDEO | Cikalleshi asist në humbje, festojnë Uzuni e Kastrati

Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati gëzohen fitores së marrë sot në transfertë. Dy sulmuesit shqiptarë ishin…

Memushaj dhe Shkodra të paprekshëm, fitore jetike për Cikalleshin

Edhe kjo fundjavë ka qenë e mbushur me ndeshje në të gjitha kampionatet europiane të futbollit…

Cikalleshi: Turqit të bindur që fitojnë, ju tregoj pikat e forta të tyre

Sulmuesi shqiptar, Sokol Cikalleshi e njeh mirë kombëtaren turke dhe lojtarët e kësaj skuadre, pasi ka…

Dëmtimi, kombëtarja dhe Turqia, Cikalleshi analizon kundërshtarin

Sokol Cikalleshi nuk ishte pjesë e listës së Kristian Panuçit për ndeshjet e muajt mars. Një…

Dhimbje koke për Panuçin, dëmtohet sulmuesi i kombëtares

Shqipëria do të luajë kundër Turqisë me 22 mars në Shkodër

Titullar dhe i rëndësishëm, Cikalleshi eliminon Sadikun dhe arrin gjysmëfinalet

Sokol Cikalleshi vazhdon të jetë titullar për skuadrën turke të Akhisarsporit dhe është një nga lojtarët…

VIDEO | Cikalleshi titullar, Qose i shkëlqyer në Sllovaki

Kristi Qose dhe Sokol Cikalleshi kanë qenë titullarë sot për skuadrat e tyre. Sulmuesi 28-vjeçar nuk…

“Lokomotiva” Cikalleshi, një hero në Akhisar: Ishin golat që më duheshin!

Një “deja vu” e ëmbël për Sokol Cikalleshin: dy gola sot në kupë, fitoren 3-1 që…

VIDEO | Cikalleshi “alla Mesi”, bomberi shënon edhe të dytin

Sokol Cikalleshi duket i rilindur që nga transferimi i tij në muajin janar te skuadra e…

“Pakt” shqiptarësh në Kroaci, Ajeti “skuqet” në derbin vëllazëror

Françesko Tahiraj ka debutuar me fanellën e Hajdukut të Split në transfertën e sotme kundër Osijekut…

VIDEO | Muriqi përshëndet rrjetën, Cikalleshi prek fundin  

Java e 19-të në kampionatin turk rezervoi përballjen mes skuadrës së Rizespor ku aktivizohet sulmuesi i…

Transferimi dhe debutimi me gol, Cikalleshi ka vetëm një pishman

Sokol Cikalleshi debutoi me gol në rikthimin e tij me skuadrën e Akhisarsporit. Sulmuesi firmosi një…

VIDEO | Debutim ëndrrash, Cikalleshi gjen rrjetën me skuadrën e re

Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi është bërë protagonist në takimin e sotëm mes skuadrës së tij, Akhisarspor…

Lajthitja e mediave turke, “transferojnë” Cikalleshin kundër rregullores

Sokol Cikalleshi është emri më i përfolur në Turqi dhe sulmuesi kuqezi shihet si një lojtar…

FOTO | Zbulohet arsyeja se pse Goztepe nuk e largon Cikalleshin

Sokol Cikalleshi nuk ka qenë shumë i preferuar nga trajneri i Goztepes në gjysmën e parë…

Cikalleshi: Nuk kam probleme me Panuçin, karriera ime vazhdon në Turqi

Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi ka folur për “RTSH Sport” me anë të një lidhjeje telefonike, ku…

E konsideronin të larguar, Goztepe i jep një tjetër shans Cikalleshit

Sulmuesi shqiptar, Sokol Cikalleshi u duk se kishte bërë gati valixhet për tu larguar nga skuadra…

Cikalleshi me valixhe në duar, Mavrajt i bëjnë dalje në Greqi

Mund të ketë përfunduar aventura e Sokol Cikalleshit te skuadra e Osmanlisporti. Sipas medieve turke, sulmuesi…

VIDEO | Më shumë se gjashtë muaj pritje, Cikalleshi rikthehet te goli

Sokol Cikalleshi më në fund ka parë dritë në fund të tunelit. Sulmuesi kuqezi ka arritur…

Muriqi “ndëshkon” Fenerbahçen, Cikalleshi mungon në fitoren e Gëztepes

Vedat Muriqi ka hapur serinë e golave në fitoren 3-0 të Rizersporit ndaj Fenerbahçes. Sulmuesi i…

Tjetër hall për Panuçin, dëmtohet sulmuesi i Kombëtares

Një lajm i keq vjen nga Turqia për trajnerin e kombëtares sonë Kristian Panuçi. Bëhet fjalë…

“Epoka” Panuçi: Statistika e frikshme e sulmuesve

Kristian Panuçi ka debutuar në stolin e kombëtares shqiptare më dy shtator të vitit të kaluar,…

“Thatësirë” e sulmuesve kuqezi, debuton dhe Cikalleshi

Nuk duket se është një moment i mirë për sulmuesit kuqezi në Europë. Asnjë nga lojtarët…

E bujshme/ Cikalleshi transferohet në Superligën turke

Sokol Cikalleshi pritet të rikthehet të luajë në Superligën turke. “Ajansspor” raporton se sulmuesi i kombëtares…

Nis sezoni në Turqi, Cikalleshi e Muriqi e fillojnë me humbje

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, nuk e ka nisur siç duhet sezonin e ri në…

Cikalleshi: Në Kombëtare, gjithnjë si hera e parë. Unë qëndroj në Superligën turke

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Sokol Cikalleshi është kthyer të jetë pjesë e kuqezinjve, pas një viti…

Cikalleshi në festë, titullar në triumfin jetik në derbi

Sokol Cikalleshi është kthyer sërish në pikë referimi për Osmanlisporin, sepse javën e shkuar shënoi dhe…

Dy muaj pritje, Cikalleshi kthehet me gol “të rëndë”

Sokol Cikalleshi kishte mall që që luante në formacion, sepse kishte kohë që ishte mënjanuar, që…

Cikalleshi shpëton trajnerin: Golat, për engjëjt e mi!

Sulmuesi i kombëtares sonë u fut në pjesën e dytë dje dhe shënoi dy gola që…

Cikalleshi: Një mundësi më shumë, ta marrim seriozisht

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka komentuar pa shumë eufori shortin e Nations League, ku…

Cikalleshi: Sa më mungonin këta gola!

Sokol Cikalleshi e ka nisur vitin me dy gola në kupë ndaj Beshiktashit kampion në fuqi,…

Çfarë starti Cikalleshi, 2 gola Beshiktashit!

Sokol Cikalleshi e ka nisur vitin në mënyrë fenomenale, sepse sot ka shënuar dy golat e…

“Turqia kampionat i dorës së dytë”, Tare habitet pse Cikalleshi qëndron aty

Sokol Cikalleshi është ndër futbollistët m CV më të pasur në kombëtaren shqiptare, duke luajtur në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online