Browsing Tag

Cikalleshi

Shtohen hallet për Panuçin, ikën dhe Cikalleshi

Do të jetë Sokol Cikalleshi mungesa tjetër e madhe e Kombëtares kuqezi për dy ndeshjet me Spanjën dhe Italinë. Sulmuesi shtatlartë është dëmtuar ditën e sotme dhe nga analizat e kryera ka dalë përfundimi se kavajasi nuk do të jetë në…

Gol, kombëtare dhe baba, është momenti i Cikalleshit

Ndonjëherë gjithçka të duket e errët, një tunel pa fund, dhe ndonjëherë gjithçka ecën mbarë, si me magji. Sokol Cikalleshi është duke përjetuar situatën e dytë, sepse po përjeton një moment fantastik në karrierë, por edhe në jetë. Sulmuesi…

Cikalleshi feston kombëtaren me golin e parë në Ankara

Sokol Cikalleshi nuk e ka problem shumë ku luan, i mjafton thjesht të luajë. Sulmuesi i kombëtares sonë, i rikthyer në skuadrën kuqezi pas mungesës në fillim të muajit për shkak se kërkoi leje për t’u bashkuar me vonesë, sot ka festuar…

Cikalleshi: Ishte keqkuptim, nuk e kam thyer kurrë disiplinën

Ishte një befasi e madhe vendimi i trajneri Kristian Panuçi për të lënë jashtë Kombëtares sulmuesin Sokol Cikalleshi. 27-vjeçari ndryshoi sot skuadër dhe i kishte telefonuar teknikut italian për t'i kërkuar disa orë leje, por kjo gjë nuk…

ZYRTARE/ Cikalleshi ndryshon klub dhe prezantohet në Ankara

Sokol Cikalleshi është bërë me klub të ri, pasi ka firmosur për Osmanlisporin. Pikërisht në ditën kur Kristian Panuçi e përjashtoi, të paktën për dy ndeshjet e radhës, nga kombëtarja shqiptare, sulmuesi kuqezi prezantohet në Ankara.…

Cikalleshi përjashtohet nga kombëtarja!

E bujshme: Kristian Panuçi lë jashtë kombëtares Sokol Cikalleshin. Sulmuesi ka kërkuar leje sepse po firmos me një skuadër tjetër në Turqi, duke pretenduar të bashkohej një ditë më vonë me kombëtaren. Kjo nuk është toleruar nga trajneri…

Debuton Cikalleshi, shtohen dyshimet për të ardhmen

Sokol Cikalleshi ka luajtur sot ndeshjen e parë zyrtare për sezonin e ri, duke shtuar dyshimet mbi të ardhmen e tij, sepse praktikisht ka djegur një dritare merkatoje dhe nëse lëviz deri më 31 gusht, nuk do të ketë më shans të lëvizë deri…

Cikalleshi në pritje, tani e duan edhe në Antalia

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është ende pezull. E ka nisur sezonin te Bashakshehiri, por nuk ka pasur hapësirë në Champions League, në një sulm të mbipopulluar. Zgjidhja e vetme është largimi, por Bashakshehiri…

Akisari rinis sulmin, do Cikalleshin me çdo kusht

Po stërvitet dhe po shënon në miqësore me Bashakshehirin, por Sokol Cikalleshi me shumë gjasa do të kthehet te Akisari, ku mahniti sezonin e fundit. Sulmuesi ynë mbetet fiksimi i Akisarit, por çmimi i tij e ka frenuar. Tani gjërat po…

Vëllezërit që duhej të luanin së bashku

Sot Bashakshehiri luajti në Austri një miqësore kundër Viteses. Përfundoi 1-1, shënoi edhe Sokol Cikalleshi. Gjithçka normale, Cikalleshi shënon gjithmonë. Megjithatë, nuk mund të të mos bëjë përshtypje një foto fantastike (meritë e…

Cikalleshi i pandalshëm, shënon sërish

Bashakshehiri vazhdon fazën përgatitore në Austri dhe Sokol Cikalleshi është njeriu më në formë i skuadrës turke. Sot Bashakshehiri luajti një miqësore kundër Viteses, një derbi mes Cikalleshit e Rashicës, sfidë që përfundoi në barazim…

Cikalleshi kthehet me gol në Stamboll

E ardhmja e Sokol Cikalleshit është ende mister, duke qenë ende në korrik dhe duke ditur synimet e sulmuesit tonë, i cili dëshiron të luajë rregullisht. Megjithatë, për momentin Cikalleshi është në Stamboll dhe ka nisur fazën përgatitore…

Cikalleshi, një mesazh unik për De Biazin

Sokol Cikalleshi ka përdorur Instagramin për të shprehur atë që ndjen pas lajmit se Xhani De Biazi ka lënë drejtimin e kombëtares shqiptare. Sulmuesi i kombëtares, i cili ka qenë gjithnjë një “ushtar” i bindur, duke pranuar stolin, madje…

Ankand për Cikalleshin, vjen oferta e re

Bursaspori kërkon Sokol Cikalleshin. Sulmuesi i kombëtares sonë është në momentin më të mirë të karrierës, pas 6 muajsh fantastikë te Akisari, ndaj tashmë shumë klube turke e duan. Bashakshehiri e ka nën kontratë sulmuesin deri në vitin…