Kumarxhinjtë e futbollit, ja rastet më ekstreme

Kumari është një ves që prek shumë futbollistë në mbarë botën. Disa nga emrat më të…

Zyrtare: Bufon firmos, kthehet në shtëpi

Tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi: Xhixhi Bufon kthehet te Juventusi, pas 1 viti në Paris, ku…

Sarri jep dritën jeshile, ja pse duhet Bufoni te Juventusi!

Xhanluixhi Bufon po përflitet gjithnjë e më shumë për rikthimin e tij të bujshëm te Juventusi,…

Rikthimi i Bufon, flet agjenti: Është vetëm një ide!

Mbrëmjen e kaluar bëri bujë të madhe lajmi se Xhanluixhi Bufon do të rikthehej te Juventusi,…

E bujshme | “Bomba” e merkatos, Juventusi rikthen legjendën në Torino

Juventusi i ka befasuar të gjithë duke kryer një lëvizje të pabesueshme. Xhanluixhi Bufon do të…

“Askush s’do bënte më mirë se Alegri, Ronaldo një realitet tjetër!”

Masimiliano Alegri u largua pas plot pesë vitesh nga drejtimi i Juventusit, me teknikun që fitoi…

Bufon: Jam në kërkim të emocioneve, PSG kishte vetëm diçka negative!

Xhanluixhi Bufon është në udhëkryq të plotë për sa i përket të ardhmes së tij, me…

Largimi i Bufon, PSG gati goditjen e bujshme për portën!

Skuadra e PSG-së ka pasur gjithmonë disa nga portierët më të mirë në Europë, por asnjë…

Lamtumira e Bufon, Mbape ka një mesazh për legjendën italiane

Xhianluixhi Bufon do të largohet nga PSG, pasi kontrata e tij me klubin francez skadon në…

Bufon ndahet me PSG-në: Parisi, si një shtëpi e vogël për mua

PSG dhe Xhanluixhi Bufon nuk kanë vazhduar bashkëpunimin. Portieri legjendar italian iu bashkua kampionëve të Francës…

VIDEO: Masakrohet Bufon, paraqitja e tij shkakton polemika në rrjet

Xhanluixhi Bufon mbylli një sezon për t’u harruar në Ligue 1. Paraqitjet e legjendës italiane nuk…

Bufon: Asnjë diferencë me Serie A, katër ekipe mund të garojnë atje!

Xhanluixhi Bufon zgjodhi Franën, konkretisht PSG-në për të vijuar karrierën e tij verën e vitit të…

Iku nga Juve për të fituar Championsin, legjenda komplimenton përmbysjen

Xhanluixhi Bufon njihet si një nga futbollistët ikonë të Juventusit. Pavarësisht se tashmë, portieri është pjesë…

Bufon pa frena: Ëndërroj të jem 80 vjeç në portë!

Xhanluixhi Bufon bëri jo pak bujë në merkaton e verës, kur vendosi të transferohej nga Juventusi…

Rrëfimi rrënqethës i Bufon: Gjithçka ndaloi, askush nuk ishte i interesuar për mua!

Xhanluixhi Bufon është padyshim një nga legjendat e futbollit italian, i cili ende nuk po dorëzohet…

PSG “kartolinë” Bufonit, rinovon me rivalin e italianit

Paris Sen-Zhërmeni, njihet si një ndër klubet që ka shpenzuar më së shumti për blerjen e…

Bufon: Champions-i? S’jemi favoritë, Juve dhe Barça po

Xhanluixhi Bufon ka dhënë një intervistë për “SKY”, ku dhënë mendimet e tij për skuadrat favorite…

Champions apo Kupa e Botës? Bufon e shpjegon në mënyrë perfekte!

Ditën e djeshme kombëtarja italiane e Botërorit 2006 u prit nga presidenti italian Serxhio Matarela, i…

Bufon nuk njeh moshë: Nuk vendos dot limite!

Teksa të gjithë mendonin se Xhanluixhi Bufon do ta mbyllte me futbollin e luajtur, veterani italian…

Rrëfehet Bufon: Te Juve kishte shumë stres, këtu ndryshe

Xhanluixhi Bufon ka dhënë një intervistë të gjatë për medien franceze “France Football”, ku ka folur…

Bufon e nis me trofe, falënderim special për rivalin e portës

PSG fitoi dje Superkupën e Francës duke shpartalluar Monakon 4-0 dhe ishte dita e debutimit të…

Juventusi harron Superkupën, vendimtar edhe Bufon

Asnjë problem për Juventusin në ndeshjen hapëse të Serisë A për sezonin e ri. Manxhukiç hapi…

Bufon “hap kartat”, nga tërheqja nga futbolli, te Dibala e Bonuçi

Xhanluixhi Bufon ka lëshuar një intervistë të gjatë për Tuttosport, ku ka folur për gjithçka, në…

Bufon: Nuk patëm fat, ky Real di t’i fitojë ndeshje të tilla

“Fitoj Champions League dhe lë futbollin i qetë”. Kështu deklaronte para pak kohësh Xhixhi Bufon, një…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online