Browsing Tag

beshiktash

Edhe Gjimshiti drejt Turqisë, gati oferta nga skuadra e njohur

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti me shumë gjasa do të largohet nga Atalanta. 25-vjeçari ka luajtur vetëm 6 ndeshje si titullar nën drejtimin e Gasperinit këtë sezon dhe kjo gjë duket se do e çojë larg skuadrës…

Shkëlqimi dhe rënia e “shokut”… Karius

Ndonjëherë mjafton një ndeshje ose dhe vetëm pak sekonda që e gjithë jeta apo karriera jote të ndryshojë. Loris Karius ishte një portier që konsiderohej si nivel i lartë, pasi luante me Liverpulin prej 2 sezonesh, por në finalen e…

Negredo ndahet me Beshiktashin dhe fluturon drejt Arabisë

Alvaro Negredo ka ndërprerë kontratën me klubin e Beshiktashit për t’u transferuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Siç citon “Bein Sports”, 33-vjeçari spanjoll ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit turk dhe ka arritur akordin me…

Karius çmend femrat turke: Në Angli nuk ma varnin

Loris Karius la Liverpulin për të filluar një aventurë të re në kampionatin turk, ku është huazuar për dy vite te “gjigantët” e Beshiktashit. Stambolli ka lënë përshtypje fantastike te portieri gjerman, i cili në një intervistë për medien…

Beshiktash me plan konkret për të bindur Zhoao Marion

Zhoao Mario është jashtë planeve të trajnerit Spaleti dhe mesfushori portugez është në kërkim të ndonjë ekipi. Nuk përjashtohet mundësia që ai të qëndrojë në Milano, por edhe nëse kjo gjë ndodh, do të jetë shumë e vështirë për të që të…

Zyrtare | Karius huazohet për dy vite te gjiganti turk

Tani nuk ka më dyshime. Ekipi i ri i Loris Karius do të jetë Beshiktashi. Klubi turk dhe portieri arritën sot marrëveshjen për kushtet e kontratës dhe tashmë ka ardhur dhe konfirmimi zyrtar nga klubi i Liverpulit. Gardiani gjerman është…

Minjolet drejt largimit, pret biletën për në Stamboll

Transferimi rekord i brazilianit Alison për shifrën rekord të 70 milionë eurove ka bërë që te klubi i Liverpulit të bëjnë spastrime te reparti i gardianëve. Mbas shitjes së portierit Deni Uard te Leister Siti, i ka ardhur koha dhe…