Kabiru vendimtar, Erzeni triumfon ndaj Besëlidhjes

Erzeni ka mundur me rezultatin 2-1 skuadrën e Besëlidhjes dhe është pozicionuar në vendin e tretë në klasifikim pas pesë javësh kampionat. Takimi i tretë me lezhjanët ky, pasi më parë ishin përballur edhe në Kupë. Por në këtë kompeticion ishte Besëlidhja që kaloi më tej.

Në kampionat melodia ishte tjetër. Ishte Goxhaj, ai i cili i shënoi ish-skuadrës së tij në minutën e 36-të. Qendërmbrojtësi i dha avantazhin Erzenit dhe pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0. Lezhjanët arritën të barazojnë në pjesën e dytë.

Hoxha ishte ai që shënoi në portën e shijakasve. Vetëm tetë minuta më pas ndryshoi rezultati, pasi Kabiru shënoi me kokë dhe i dha fitoren Erzenit.

Kategoria e Parë – Java 5

E diel, më 7 tetor, ora 14:00

Erzeni-Besëlidhja 2-1
Shënues:
Goxhaj 36’, Kabiru 72’/ Hoxha 64’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online