Video | Tragjedi greke në Selanik, Salcburgu kryen vetëvrasje në dy minuta

Tre ekipet e fundit që presin biletën për në Champions janë Benfika, Crvena Zvezda dhe PSV. Kryendeshja e natës ishte ajo mes PAOK dhe Benfikës. Skuadra greke gjeti e para avantazhin, por portugezët e përmbysën takimin në 1-4, falë dhe ndihmës së portierit të PAOK-ut, i cili bëri një çmenduri dhe u dhuroi golin e dytë kundërshtarëve.

Emocionuese ishte dhe sfida midis Salcburgut dhe Crvena Zvezdës. Avantazhi prej 2 golash i austriakëve u shkrumbua në vetëm 2 minuta dhe serbët siguruan në mënyrë të pabesueshme kualifikimi.

PSV i bashkohet Ajaksit si skuadra e dytë holandeze në grupet e Champions League. Skuadra e drejtuar nga Marko Van Bomel nuk e diskutoi për asnjë moment takimin ndaj kampionëve të Bjellorusisë Bate Borisov, teksa fituan 3-0 falë golave të Bergvijn, Lozano dhe De Jong.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online