Browsing Tag

Batistuta

Kualjarela si 20-vjeçar! Shënon gol dhe hyn në histori!

Sapo është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Sampdoria-Udineze dhe vendasit kryesojnë 1-0. Goli është shënuar nga... e kush tjetër? Fabio Kualjarela. Sulmuesi mbush 36 vjeç pas pesë ditësh, por mosha nuk ka rëndësi për të. Ai ka…