Garda e vjetër e “kalon klasën”, “Pirlo& Co.” marrin licensën e trajnerit

0

Javët e fundit në qendrën e Koverçianos kanë qenë mjaft të veçanta, për shkak se kursantë kësaj radhe ishin disa figura që kanë shkruar historinë e futbollit italian dhe atij botëror. Bëhet fjalë për Andrea Pirlon, Gabriele Batistutën, Alberto Xhilardinon dhe Tiago Mota.

Ditën e sotmë federata italiane ka konfirmuar me anë të një postimi në “Twitter” se ish-yjet e futbollit botëror kanë marrë licencën e trajnerit. Braziliani Mota, e ka gjetur punën, pasi punon si trajneri i ekipit U19 të PSG-së, ndërsa tre të tjerët pritet që shumë shpejt të gjejnë një ekip.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.