Browsing Tag

Armando Vajushi

ZYRTARE | Largimi i radhës, Vajushi i jep fund te Teuta

Teuta e Europës do të jetë pa Armando Vajushin. Klubi durrsak ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me 28-vjeçarin. Futbollisti shkodran ishte një ndër afrimet më të bujshme të merkatos së janarit në Kategorinë Superiore, por rikthimi i…

Vajushi: Koha për të fituar, Teuta nuk ka pika të dobëta

Armando Vajushi pati disa minuta kundër Partizanit dhe tanimë forma e tij po vjen në rritje. Shkodrani, ashtu si shokët e skuadrës, mendon të lënë pas serinë e barazimeve dhe të rikthehen te fitorja. Të shtunën është mundësia më e mirë,…

Gjendja e Vajushit, fizioterapisti gëzon Shkëmbin

Teuta ka një ndeshje të vështirë këtë javë me Skënderbeun. Trajneri Bledi Shkëmbi do të ketë të gatshëm edhe kapitenin Tefik Osmani, i cili mungoi në Gjirokastër dhe për durrsakët përfundoi cikli i ndeshjeve pa humbje. Korçari është i…

Teuta zyrtarizon afrimin e katërt, firmos sulmuesi shkodran

Armando Vajushi është rikthyer në Superiore dhe do të mbrojë ngjyrat e Teutës. Sulmuesi shkodran ka firmosur sot kontratën deri në fund të sezonit me klubin bregdetar dhe normalisht që do të jetë pjesë e ekipit të Shkëmbit dhe në Kupat e…

Javë vendimtare, Vajushi gati të riniset nga Rumania

Armando Vajushi nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare këtë sezon dhe është në pritje të një oferte. Ajo ka ardhur dhe për 27-vjeçarin shkodran ka interes nga Rumania. Siç raporton “TMW”, klubi i Botoshanit pëlqen Vajushin dhe është gati…

Haxhia me mision në Rumani, dy klube pas Vajushit

Armando Vajushi ka mbetur pa ekip, por menaxheri i tij po punon që sa më parë të sistemojë shkodranin. Anësori e mbylli sezonin e fundit tek Avelino, teksa klubi italian e kishte marrë në huazim nga Pro Verçeli. Gjatë kësaj vere palët…

Vajushi zgjidh kontratën, tani shqyrton ofertat

Armando Vajushi ende nuk e ka përcaktuar se ku do të luajë sezonin e ardhshëm futbollistik, por tanimë diçka është e sigurt: nuk do të jetë pjesë e Pro Verçelit në Serinë C. Sot ka ardhur zgjidhja e kontratës, që ishte e vlefshme deri më 30…

Ora e fundit, dy klube në sulm për Vajushin

Armando Vajushi është ende pjesë e skuadrës së Pro Verçelit. Huazimi tek Avelino i mbaroi në verë shkodranit, i cili nuk dëshiron të luajë në Serinë C, por ka një kontratë që e pengon. Menaxheri i tij, Sokol Haxhia, po punon për ta…