Browsing Tag

Argentina

E bujshme, ftesa e çuditshme befason Argjentinën!

Leo Mesi rrezikon një dënim shembullor nga CONMEBOL, institucioni që qeveris futbollin amerikano-jugor. Plot dy vite përjashtim rrezikon 32-vjeçari, çka do të sillte fundin e aventurës me kombëtaren e tij. Një lajm i bujshëm është…

VIDEO | Brazili në finale, Argjentina akuzon arbitrin

Brazili ka likuiduar Argjentinën me rezultatin 2-0 dhe ka siguruar finalen e Copa America. Skuadra e Tite, sërish nuk ka pësuar, ndërkohë që protagonistët e kësaj sfidë kanë qenë Gabriel Zhezus dge Roberto Firmino, autorë të golave dhe…

VIDEO | Bum Lautaro, Argjentina kalon në avantazh!

Argjentina luan në çerekfinalet e Kupës së Amerikës përballë Venezuelës, një sfidë ku bardhekaltrit janë dukshëm favorit. “Abiçelestët” shënuan shumë shpejt, me anë të sulmuesit të Interit, Lautaro Martinez. Sulmuesi gjen rrjetën me një…

Mesi magjik: Çmenduri nëse nuk ia dilnim

Tre gola, në një prej ndeshjeve më të rëndësishme dhe delikate në historinë e futbollit argjentinas: Lionel Mesi është ngritur në lartësinë e emrit që mbart, duke u bërë heroi i Argjentinës në fitoren 3-1 në Ekuador, ku kombëtarja Celeste…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online