Browsing Tag

Arbitri

Mahnitet nga tifozët e Bokës, arbitri bën gjestin e bukur

Boka Zhuniors nuk hasi probleme për të mposhtur bolivianët e Vilstermanit me rezultatin 4-0. Mitiku “La Bombonera” ishte i zjarrtë si gjithmonë për duelin e Kupës Libertadores. Nuk munguan as reshjet e shiut, por tifozët unikë argjentinas…

Arbitri e bën lëmsh, ndeshja e Serie C do të riluhet

Ka ndodhur edhe në Botërorin “Gjermani 2006”, në një përballje mes Kroacisë dhe Australisë. Arbitri Graham Poll gaboi në një ndeshje vendimtare për ekipin që kalonte më tej. Josip Shimunic la fushën e blertë vetëm pasi mori kartonin e tretë…