Browsing Tag

Apolonia

Projektohen 3 përforcime te Apolonia, Mërgjyshi në mëdyshje

Gjatë kësaj vere nga skuadra e Apolonisë, janë larguar Prifti, Braka, Andoni dhe Buzi, ndërsa ata që janë afruar janë Smaçi, i ardhur nga Laçi dhe Sharavolli nga Tomori. Përveç këtyre dy afrimeve, flitet dhe për tre ardhje të reja. Sipas…

Përforcohen Korabi dhe Apolonia, firmosin tre beratas

Klubet e kategorisë së parë po bëhen gati sezonin e  ri. Ditën e sotme klubi i Korabit ka zyrtarizuar dy përforcime për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për dy futbollistët beratas Ervis Çaço dhe Ariel Dobra, të cilët janë kanë kontrata me…

Apolonia “pazar” te Laçi, transferon një mesfushor

Artan Mergjyshi po ideon Apoloninë e sezonit të ri dhe njohjet e vjetra janë pjesë e projektit të tij. Së fundmi ai u ka kërkuar drejtuesve të bindin mesfushorin Erisildo Smaçi dhe i riu ka nënshkruar dhe do të jetë pjesë e fierakëve…

Apolonia zyrtarizon Vrapin, tratativa me Voglin e Sharavollin

Skuadra e Apolonisë ka bërë fakt projektin e trajnerit Artan Mergjyshi, i cili dy ditë më parë deklaroi për Sportekspres.com se ka në plan tre futbollistë që kanë luajtur në Kategorinë e Parë sezonin e kaluar. Gelando Sharavolli, që luajti…

Merkato “teorike” tek Apolonia, sa shumë emra në listë!

Pas uljes në pankinë të Artan Mergjyshit, te Apolonia ka patur lëvizje. Vendosja e të gjithë ndihmësave të Mergjyshit ishte hapi i parë, ndërkohë që për merkato ka vetëm një listë dëshirash dhe asgjë konkrete. Madje duhet thënë se deri më…

Apolonia në sulm, Mërgjyshi: Ju tregoj objektivat e merkatos!

Dy emra të lakuar në merkaton e kësaj vere janë edhe Marlind e Rei Nuriu, të dy lojtarë të Dinamos në sezonin e kaluar. Edhe pse dy ditë më parë këta futbollistë kanë rënë parimisht dakord që të luajnë me Erzenin, trajneri i Apolonisë,…

Stojku e mbyll me Apoloninë: Ju tregoj arsyet e “ndarjes”!

Paraditen e sotme Gentjan Stojku e ka mbyllur zyrtarisht marrëdhënien me Apoloninë. Pasi e drejtoi atë në 8 ndeshje në Kategorinë e Parë, elbasanasi e shikon të mbyllur këtë aventurë të shkurtër në Fier, për të cilën ai deklaron për…

Hysenshahaj: Sezon zhgënjyes, Apolonia e re do jetë ndryshe

Apolonia nuk i ka ndalur përgatitjet dhe deri më datë 31 maj skuadra do të vijojë të stërvitet. Sezoni i fundit padyshim pranohet nga të gjithë se ishte një dështim, pasi në fillim u mendua të luftohej pët t’u rikthyer në Kategorinë…

Gjata: Tomori? Apolonia nuk i hap rrugë askujt!

Apolonia rikthehet në Berat, aty ku pas javës së 17-të mori tre pikët në tavolinë. Beratasit tashmë kanë hyrë në zonën e rrezikshme të mbijetesës dhe pas pagesës së gjobës, rikthehen në stadiumin e tyre, pikërisht me fierakët në ndeshjen e…

Stojku e merr shtruar: Tomori? Ndeshje normale

Apolonia ishte pushim këtë javë dhe skuadra fierake ka punuar normalisht dhe tanimë po bëhet gati për ndeshjen e radhës me Tomorin në transfertë. Bardhejeshilët do të rikthehen në Berat, aty ku herën e fundit patën probleme dhe fituan në…

Stojku: Asgjë nuk ka mbaruar, vlerësim çdo kundërshtari

Këtë javë Apolonia luan në transfertë me Turbinën që renditet në vendin e fundit dhe është skuadra më e rrezikuar për të rënë në Kategorinë e Dytë.  Trajneri i Apolonisë, Gentjan Stojku, e quan një sfidë të vështirë përballjen me…

Moda e stadiumeve vazhdon, kryeministri Rama premton të radhës

“Arena Kombëtare” është drejt përfundimit, ndërkohë që stadiumi i radhës që do të ndërtohet është ai i Kukësit. Do të jetë një investim i përbashkët i qeverisë shqiptare dhe Federatës Shqiptare të Futbollit. “Zeqir Ymeri” do të ketë një…

Finale përballë Apolonisë, Tomori me “ushtri” në Fier

Skuadra e Tomorit ka kaluar disa javë shumë të ngarkuara, që pas ndeshjes kundër Apolonisë, ndeshje që e humbën 3-0 në tavolinë. Të shtunën, kjo sfidë do të përsëritet sërish. Ekipi beratas do të udhëtojë në Fier për t’u ndeshur me…

Rikthehet sfida e luftës, Tomori kërkon qetësi para Apolonisë

Shorti i fazës së tretë i ka rezervuar Tomorit një përballje mjaft delikate, duke e vënë përballë një kundërshtari si Apolonia, që jo më larg se dy javë më parë u ka prishur beratasve ëndrrën për të qenë pjesë e pesëshes së parë të grupit…

Miliç: Apolonia, aksidentalisht në këto pozita

Apolonia ishte një nga skuadrat e Grupit B në Kategorinë e Parë, që në fillim të sezonit konsiderohej si një nga pretendentët kryesore për t'u renditur në kreun e këtij grupi. Gjithsesi, edhe pse ndryshuan trajnerin gjatë vitit 2019,…

Debutimi dhe presioni mbi supe, Valdet Rama shpjegon gjithçka

Sulmuesi i ardhur me bujë te Kukësi, Valdet Rama debutoi sot me skuadrën e verilindorëve në ndeshjen e Kupës përballë Apolonisë. Pas sfidës, ish-sulmuesi i kombëtares foli për gazetarët e pranishëm në stadium, ku u shpreh: DEBUTIMI –…

Cungu befason, Apolonia duhet të trembet

Kukësi është mundur nga Apolonia në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë. Në Fier takimi u mbyll me rezultatin 2-1 dhe tani skuadra e drejtuar nga Armando Cungu duhet të përmbysë atë disfatë dhe të sigurojë kalimin në fazën çerekfinale.…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Merkatoja e Apolonisë, largime dhe tri afrime shumë cilësore

Skuadra e Apolonisë shihej si një nga favoritet absolute për tu ngjitur në Superiore këtë sezon, por gjysma e parë e kampionatit nuk ka shkuar ashtu siç mendohej në fillim. Si pasojë, klubi ka bërë ndërhyrje në merkato, për të pasur një…

Apolonia fiton derbin ndaj Albpetrolit, Besa mundet nga Gjilani

Apolonia ka zhvilluar ditën e sotme një test miqësor ndaj skuadrës “fqinje” të Albpetrolit. Ndeshja ndaj skuadrës nga qyteti i Patosit nuk ishte e lehtë, por në fund mjaftoi goli i mesfushorit Sota në minutën e 60-të për t’i dhënë fitoren…

Vjen zyrtarizimi, Miliç trajneri i ri i Apolonisë

Klubi i Apolonisë ka zyrtarizuar emërimin e trajnerit serb Rade Miliç në krye të bankinës së skuadrës fierake. Tekniku 33-vjeçar ndodhej prej disa javësh në Fier, ku punoi me ekipin në kuadër të një prove. Fitorja në Kupë ndaj Kukësit me…

Mihana fiton zemrat e kroatëve, Apolonia pret ofertën

Redon Mihana e ka lënë plotësisht pas dëmtimin e pësuar gjatë verës dhe diçka të tillë po e tregon në Kroaci, ku sulmuesi po kryen edhe një provë të skuadra e Hajdukut të Splitit. Dëshira e lojtarit është e madhe për të luajtur jashtë…

Vetëm Nakamura dhe Uitfilld bindin Apoloninë

Apolonia është në kërkim të lojtarëve të duhur për pjesën e dytë të sezonit. Në takimin e djeshëm me Korabin, që fierakët e humbën me shifrat 3-0, u provuan disa futbollistë në fraksionin e dytë të lojës. Ishin plot 10 lojtarë që u panë nga…