Browsing Tag

Anderlecht

Debutim zhgënjyes i Kompani, skuadra e Gurit befason Anderlehtin

Vinsent Kompani ka debutuar ditën e sotme në të parën sfidë si trajner. Futbollisti i njohur belg është njëkohësisht lojtar dhe trajneri i “gjigantit” belg, Anderleht. Në ndeshjen  e parë të  sezonit të ri skuadra nga Brukseli është mundur…

Surpriza e Kompani, trajner-lojtar te klubi legjendar

Vinsent Kompani zyrtarizoi sot largimin nga Mançester Siti, pas 11 vitesh. Ai do të rikthehet në Belgjikë dhe diçka të tillë e ka bërë me dije vetë me pjesën e dytë të letrës së hapur drejtuar tifozëve. Qendërmbrojtësi ka nënshkruar për tre…

Vetëofrohet Henri, në garë për ish-ekipin e Hasit

Tieri Henri gjendet pa punë që nga janari, periudhë kur u shkarkua nga stoli i Monakos. Për francezin e famshëm u përfol për një interesim nga Amerika e largët, konkretisht për t’u ulur në stolin e Nju Jork Red Bulls, ekip në të cilin…

S’ka hapësira tek ekipi i parë, Abazaj luan me rezervat

Aventura e Kristal Abazajt tek Anderlehti mund të kishte pasur një fillim shumë të mirë. Sulmuesi i ardhur nga Luftëtari nuk ka debutuar ende me ekipin belg edhe 22-vjeçari la përshtypje shumë të mirë me paraqitjet e tij në fazën…