Browsing Tag

Agustin Torasa

Merkato milionerësh te Tirana, dhurata e dytë për Memën

Elton Kale ishte afrimi i parë te Tirana, ndërkohë që tashmë ka ardhur një tjetër lëvizje dhe është Agustin Torasa ai që do të veshë fanellën e bardhebluve. Vjet të dy lojtarët ishin te Flamurtari dhe trajneri Ardian Mema i njeh mirë të dy.…

FIFA “zhbllokon” Useinin, Torasa e Flamurtari në gjyq

Flamurtarit i janë larguar disa futbollistë gjatë janarit, ndërkohë që  pati edhe nga ata që u larguan në shkurt. Mes tyre ishin mesfushori Muhamed Useini dhe sulmuesi Agustin Torasa. Problemet me pagesat i lodhën këto futbollistë, që e…

Albi Alla dhe Agustin Torasa në ajër, befasi nga Kina!

Albi Alla u largua nga Flamurtari dhe nënshkroi në Kinë me Janbian, klub që i ofroi një kontratë 10-mujore nga e cila do të përfitonte shumën e 150 mijë dollarëve. Por situata në klubin kinez nuk është aspak e mirë, pasi ka një borxh të…

Daja u gëzohet rikthimeve, Kamza pengesa e radhës

Flamurtari ia doli të mposhtë Laçin me rezultatin 1-0, ndërkohë që për trajnerin Ilir Daja nuk ishin të gatshëm dy prej titullarëve të kësaj skuadre: Idriz Batha dhe Muhamet Useini. Mesfushorët kishin plotësuar numrin e kartonëve të verdhë…

Nga Useini tek Torasa, Daja duhet të shohë situatën

Flamurtari është një nga skuadrat ku nuk ka aq shumë presion sa në skuadrat e tjera. Garancia për financat ka ardhur nga administratori Sinan Idrizi, i cili prej disa vitesh investon shifra të konsiderueshme, por trofetë i kanë munguar.…