Browsing Tag

Agolli

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në fillim të ndeshjes ndaj Sabail, trajneri i ekipit Kurban Kurbanov ia dha  mbrojtësit shqiptar i dha një fanellë me numrin 317, që është numri i…

Lajmi për fund karriere, tani flet Agolli

"Ansi Agolli po mendon ta mbyllë karrierën në fund të sezonit. Për këtë arsye, sezoni aktual do të jetë i fundit për të te Karabaku", shkruhej paraditen e sotme në një faqe tifozësh të Karabakut në Facebook. Një faqe e ngjashme me atë…

Shiriti ”ters”, sa shumë na mungon një lider

Shiriti i kapitenit ka gjetur pronar më së fundmi, pasi Mavraj tani do të jetë pronari i tij për sa kohë do të veshë fanellën kuqezi. Gjithsesi, duket se kjo puna e shiritit është bërë një “çorbë” e vërtetë, për një fakt të thjeshtë, kush e…

Agolli: Nuk kam kontakt me Panuçin, sot mundësia për fitore

Ansi Agolli ka folur para ndeshjes me Skocinë, në emisionin “Kuq e Zi: në “Supersport”. Ish-kapiteni kuqezi ka folur për ndeshjen e sotme, por dhe për raportet e tij me skuadrën dhe trajnerin, tani që nuk është grumbulluar nga trajneri…

Agolli zhyt në krizë Lilajn dhe Xhejmsin

Në Azerbajxhan luan kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli, por njëkohësisht dhe mesfushori Sabjen Lilaj. Agolli aktivizohet tek Karabaku që sot ka mundur thellë skuadrën e Gabalës, ku vecc Lilajt luan dhe sulmuesi Xhejms,…

Agolli titullar, Demiri “e bën lëmsh” në Ukrainë

Karabaku i Ansi Agollit, edhe pse luante në shtëpi, nuk ka mundur të fitojë kundër Neftçi Baku. Miqtë madje arritën të shënonin të parët dhe e mbyllën 45-minutëshin e parë në avantazh. Gjithsesi Karabaku u kundërpërgjigj me anë të Emegarës…

Shpërblim për titull, Agolli edhe një vit në Azerbajxhan

Ansi Agolli, kapiteni i kombëtares shqiptare do të jetë edhe një vit më shumë në Azerbajxhan. Lojtari i kombëtares shqiptare ka zgjatur kontratën e tij për një vit. Ai do të jetë sërish në Champions dhe në kampionatin azerbajxhanas.…

Agolli debuton në Champions: Emocion i rrallë

Ka shumë futbollistë që nuk e provojnë kurrë ndjesinë e të luajturit në grupet e Champions League, ka edhe nga ata si Ansi Agolli, që e provojnë pikërisht afër fundit të karrierës, pasi kanë fituar gjithçka në nivel klubi dhe nuk shpresojnë…

Agolli humbet debutimin historik në Champions

Në një prej ndeshjeve më të mëdha në historinë e Karabakut, sot në mbrëmje kundër Celsit, Ansi Agolli nuk do të jetë. Gjithçka lidhet me dëmtimin e pësuar nga mbrojtësi ynë në Maqedoni, ku u zëvendësua para kohe nga Memolla. Kapiteni…

Agolli: Festimi në Elbasan? Vetëm spontanitet

Përkrah trajnerit të Kombëtares, Kristijan Panuçit, ishte dhe kapiteni Ansi Agolli. Dalja e parë para medieve për kapitenin kuqezi, pas ndeshjes me Litenshtejnin dhe nuk mund të komentonte dhe arsyet se pse vendosi që të mos dilte…

Agolli “flet” pas golit: 35 vjeç dhe… heshtni!

Ansi Agolli hesht të gjithë, ose më saktë mediat. Një gol i pritur gjatë, plot 8 vite, nga kapiteni ynë, që për herë të fundit kishte shënuar në vitin 2009, vit kur shënonte dy golat e vetëm me kombëtaren e madhe, në harkun e dy muajve. Nuk…

Agolli dhe ëndrra Champions: Jemi në gjysmën e rrugës

Fitorja 1-0 kundër FC Kopenhagenit dje ka shtuar shpresat e Karabakut për një vend në grupet e Ligës së Kampioneve, çka do të ishte një tjetër arritje historike për klubin azer, që edhe në play-off ka shkuar për të parën herë në histori.…

Agolli: Nuk është çudi nëse Kukësi kalon

Shorti i turit të tretë kualifikues në Champions League i rezervon Garabahun e Ansi Agollit Kukësit, gjithmonë nëse kampionët e Shqipërisë kalojnë Sherifin e Tiraspolit. Humbja në Moldavi dhe niveli i kundërshtarit bëjnë që Kukësi mos ta…

Agolli mungon në Izrael, kush do të jetë kapiteni?

Kapiteni Ansi Agolli ka marrë një karton të verdhë ndaj Italisë, që do ta lërë jashtë në sfidën ndaj Izraelit, në qershor. Kështu, Xhani de Biazi do të duhet të zgjedhë një tjetër kapiten për këtë sfidë dhe favoriti është Mërgim Mavraj,…

Agolli: Shpresoj të na nënvlerësojnë

Kapiteni i Shqipërisë, Ansi Agolli, nuk u ka shpëtuar batutave në konferencën e djeshme përpara ndeshjes me Italinë. Mbrojtësi i krahut të majtë është i gatshëm për të veshur edhe “dorezat e boksit” për të fituar “betejën” me italianët.…

Agolli, telenovela vazhdon

Nisi si një lojë, por tashmë Ansi Agolli duket se po e mendon seriozisht kthimin në Shqipëri dhe po shtron terrenin. Kapiteni i Shqipërisë e mbyll në verë kontratën me Karabakun, ku nuk dihet ende a do të rinovojë, ndaj po sheh opsionet.…

Agolli bëhet gati: Kthehem te Tirana

Në Antalia, aty ku janë disa klube shqiptare, po zhvillon fazën përgatitore edhe Karabaku i Ansi Agollit. Kapiteni i Shqipërisë ka folur sot për Supersportin, që ka dërguar gazetarët e vet në Antalia. Për Agollin është koha që të mendojë…

Edhe një çmim për Agollin në Azerbajxhan

Ansi Agolli mbetet një ndër lojtarët më të dashur dhe të respektuar në Azerbajxhan, ku aktivizohet prej verës së vitit 2010. Mbrojtësi ynë ka marrë sot një tjetër çmim, sepse është nderuar nga gazetarët e Azerbajxhanit me çmimin“Lojtari…

Kapiteni merr fjalën: Siguri, por duke respektuar tifozët!

Ansi Agolli ka heshtur gjatë, pas humbjes ndaj Izraelit, por pasi ka reflektuar, ka vendosur të japë edhe ai mendimin e vet, por jo në lidhje me humbjen. Siç e thotë edhe vetë kapiteni, askush nuk është i kënaqur me ndeshjen e fundit dhe…