Browsing Tag

Abazaj

E premte e ftohtë për shqiptarët, nga Kroacia në Danimarkë

Edhe pse jo fundjavë, ndeshjet kanë qenë të shumta në disa kampionatë në Europë, ku dhe futbollistët shqiptarë nuk kanë munguar. Në Ligën e dytë franceze, Balliu vazhdon të jetë titullar për ekipin e Metz. Jo vetëm kaq, por mbrojtësi…

Derbi i shqiptarëve në Kroaci, vetëm Uzuni e mbyll ndeshjen

Në kampionatin kroat të futbollit, është luajtur takimi mes Osijekut dhe Lokomotivës së Zagrebit, me të dyja skuadrat që kanë futbollistë shqiptarë në përbërjen e tyre. Plot tri futbollistë kuqezi ishin në fushë nga minuta e parë në këtë…

S’ka hapësira tek ekipi i parë, Abazaj luan me rezervat

Aventura e Kristal Abazajt tek Anderlehti mund të kishte pasur një fillim shumë të mirë. Sulmuesi i ardhur nga Luftëtari nuk ka debutuar ende me ekipin belg edhe 22-vjeçari la përshtypje shumë të mirë me paraqitjet e tij në fazën…

Anderlehti fiton me përmbysje, Abazaj ndjek ndeshjen nga stoli

Kristal Abazaj e ka lënë pas dëmtimin që kishte pësuar dhe duket se tani është gati që të kjapë maksimumin e tij tek Anderlehti. Lajm i mirë për trajnerin Kristian Panuçi, i cili sheh një tjetër lojtar të përfaqësueses të rikuperohet.…

Abazaj: Goli i parë aksidental, nesër tifo për Skënderbeun

Kristal Abazaj e ka zyrtarizuar të ardhmen e tij në Belgjikë, por po tregon se deri sa të ndryshojë fanellë do të bëjë më të mirën e tij për Luftëtarin. Pas ndeshjes për “Gol pa Goli” në “Supersport” edhe një herë tjetër tropojani theksoi…

Koha që të thyhet një tabu, Abazaj është për Kombëtare!

Kohët e fundit kemi krijuar hatërmbetje te Kosova: trajneri Kristian Panuçi i ka dërguar ftesë Edon Zhegrovës. Super talent 18-vjeçar i Genkut në Belgjikë, djaloshi nga Kosova po shkëlqen që në debutimin në futbollin profesionist, duke u…

Zyrtare, Abazaj te Skënderbeu prej qershorit

Goditje e bujshme e Skënderbeut: klubi korçar ka blerë nga Luftëtari Kristal Abazajn, duke siguruar shërbimet e një prej talenteve më të mëdhenj të futbollit shqiptar. Lajmi ishte në ajër prej kohësh dhe ditët e fundit presidenti i…

Abazaj: Sa do na ndihmonte një sulmues!

Sulmuesi i Luftëtarit, Kristal Abazaj, u bë sërish vendimtar, duke shënuar sot golin vendimtar në triumfin në Laç. Megjithatë, në intervistën pas ndeshjes për Supersportin talenti i Shpresave e pranon se ai dhe Bregu po vuajnë në këtë…

Abazaj “digjet” si pistë, Skënderbeu heq dorë

Kristal Abazaj nuk do të transferohet te Skënderbeu. Klubi korçar ka hequr dorë zyrtarisht nga sulmuesi i Luftëtarit, duke parë koston e lartë të operacionit dhe koëhn e paktë në dispozicion. Pas kualifikimit të bujshëm kundër Dinamos së…

Partizani kontakton Abazajn, Luftëtari do 80 mijë euro!

Anton Cicani 2507 minuta... Nuk është trilogjia e një filmi historik, apo kohëzgjatja pa pësuar gol e një portieri, por aktivizimi në fushë për futbollistin e Luftëtarit, Kristal Abazaj, sezonin e shkuar. Ndërkohë, pushimet kanë mbaruar…

Dejvi Bregu drejt Belgjikës, edhe Abazaj do të shitet

Pas një periudhe pushimi, edhe te Luftëtari po nis planifikimi për të ardhmen dhe natyrisht në qendër të vëmendjes janë jo vetëm trajneri, por edhe xhevahirët e ekipit. Një prej tyre, Dejvi Bregu, ende nuk e ka përcaktuar të ardhmen e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online