FOTO | U kritikua nga Panuçi, mesfushori nuk e braktis Kombëtaren

0

Kristian Panuçi u pyet në konferencën për shtyp se pse nuk ishte i grumbulluar Kristal Abazaj dhe trajneri italian nuk u rezervua aspak, duke ja bërë të qartë tropojanit se nëse do të vishet sërish kuqezi duhet të bëjë mirë tek Anderlehti.

Ndonëse ishte një përgjigje mjaft e ashpër, që me siguri nuk i ka palyer shumë Abazaj, ky i fundit nuk mund të mungonte në ndeshjen e  sotme. Sulmuesi anësor e ka ndjekur u vetëm ndeshjen në shkallët e stadiumi, si një tifoz i thjeshtë.

Abazaj u transferua në verë tek Anderlehti, por nuk ka mundur ende që të debutojë me skuadrën e parë. Abazaj u grumbullua nga trajneri Bushi, por për një dëmtim të lehtë nuk mund të jetë i gatshëm as për skuadrën e 21-vjeçarëve.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.