Solskjaer: Të jesh i suksesshëm është në ADN-në e Junajtid!

Trajneri i Mançester Junajtid, Ole Gunar Solskjaer ka folur pas ndeshejs së fituar me përmbysje kundër Southempton, ku i thuri elozhe të tijve. Në fjalën e tij për “SkySport”, trajneri norvegjez tha:

“Atmosfera në dhomat e zhveshjes është e shkëlqyer. Kam parë në shumë raste ku rezultati nuk është në favorin tonë disa sjellje të lojtarëve, që më duhet të them janë të pabesueshme.

Mënyra si ata mbështesin njëri-tjetrin është inspiruese dhe më kujton Junajtidin e vjetër. Përmbysjet e rezultateve dhe besimi deri në sekondat e fundit është në ADN e këtij klubi të madh. Të përmbsysësh rezultatin ashtu siç ne bëmë përbalël Southempton ishte diçka unike.

Lukaku është një shënues i lindur, është githmonë gati për të sakrifikuar dhe për të ndihmuar skuadrën. Sançez pësoi një dëmtim, por nuk e di gjëndjen e tij.

Jemi vetëm tri pikë pas Totenhamit dhe kjo gjë është emocionuese. Kemi një sfidë të re përpara dhe kur askush nuk mendonte se Junajtid mund të renditej pas Liverpulit e Sitit, ne mund ta bëjmë këtë realitet”, përfundoi trajneri norvegjez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online