Browsing Tag

Simeone

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao Feliks. Sulmuesi portugez ka pranuar se çmimi rekord që u pagua në të e vë nën presion, por ai është shprehur i bindur se pavarësisht moshës…

Dëshirë e Simeones, mbrojtësi i Sitit drejt Spanjës

Atletiko e Madridit do e mbyllë pa asnjë trofe këtë sezon dhe ai brez i artë duket se i ka mbaruar cikli. Emra si Godin, Filipe Luiz, Huanfran, Gabi e shumë të tjerë janë në perëndim të karrierës dhe mbrojtja është reparti të cilin Simeone…

Simeone: Nuk shoh favoritë, shkojmë për luftë!

Juventusi dhe Atletiko do të zhvillojnë aktin e dytë mbrëmjen e nesërme, teksa sfida e parë e luajtur në Spanjë përfundoi me shifrat 2-0 në favor të ekipit të Simeones. Pikërisht ky i fundit, ka folur përpara mediave në kuadër të ndeshjes,…

Zyrtare | Simeone nuk lëviz, rinovon kontratën me Atletikon

Diego Simeone është një nga trajnerët më të lakmuar në Europë dhe kreu i pankinës së Atletikos ka treguar se edhe pa shpenzuar shifra të majme, arrin të jetë i suksesshëm. Në krye të skuadrës kryeqytetase, Simeone ka fituar La Ligan në…

Simeone, magjistari i kupave godet sërish

Trajneri argjentinas ka arritur finalen e katërt në 7 sezone, me pak fat mund të kishte ndonjë Champions në shtëpi Diego Pablo Simeone ka ndryshuar historinë e Atletikos së Madridit dhe tani kërkon triumfin e dytë në Europa League, pas…

Simeonen e magjeps stadiumi i ri: Duket si cirk romak!

Stadiumi i ri i Atletikos së Madridit, “Wanda Metropolitano”, u prit me pak dyshim, sepse nuk është e lehtë të lësh shtëpinë historike dhe të transferohesh goxha larg, në një stadium të ri, supermodern, por që ndoshta nuk vjen “era futboll…