Siguria e ish-zyrtarit të Barcelonës: Zëvendësuesi i Iniestës gjendet në ekip!

0

Robert Fernandez, ish-sekretari teknik i Barcelonës, tashmë është pjesë e kanalit “Bein Sport Laliga”, ku po bën rolin e komentatorit. Klubi nuk i rinovoi kontratën dhe në vendin e tij u zgjodh Erik Abidal.

Fernandez ka folur rreth largimit të Iniestës dhe tregon zëvendësuesin e tij, i cili është pjesë e Barcelonës. Andres Iniesta u largua mbas një jete me Barçën dhe tashme ka nisur aventurën në futbollin japonez me ekipin e Visel Kobe.

“Iniesta ka shkruar epokën e futbollit botëror, por gjithmonë kam menduar që Kutinjo është zëvendësuesi ideal i tij. Duhet të mendonim për të gjetur një lojtar të gatshëm për të mbuluar boshllëkun e lënë nga Iniesta dhe vendimi për të afruar Kutinjon në ekip, ishte ai i duhuri”, përfundon ish-zyrtari i Barcelonës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.