Shkëmbi me kritika dhe i zhgënjyer: Prisja më shumë nga skuadra!

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi foli pas barazimit kundër Tiranës, ku pranoi se skuadra duhej të fitonte, duke parë që e nisën ndeshjen në avantazh. Për “Supersport”, tekniku Shkëmbi tha:

NDESHJA – “Të shkosh 1-0 të vjen keq kur mbaron dhe nuk fiton. Nuk bëmë ndonjë gjë më shumë për të merituar më shumë se barazimi”.

SULMI – “Nuk mund të them si mund të ishte me Bushiç dhe Latif. Mund të ishte më mirë ose më keq., unë duhet të gjykoj lojtarët që ishin në fushë”.

KRAHËT E MBROJTJES – “Hakaj nuk bëri atë që ne kërkonim, ndërsa Frashëri bëri diçka më mirë. Problemin më të madh në sulm e patëm tek dy krahët, sidomos në krahun e majtë”.

ANALIZA – “Në psikologjinë e lojtarëve u krijua ideja se arritëm të shkonim dhe anësorët nuk shkonin te linja e mbrojtësve të kundërshtare, ishte si ndeshje e parë pasi kishim bërë ndryshime. Shohim defektet, por duhet të shohim dhe anën pozitive”.

REZULTATI – “Nuk jam i kënaqur me rezultatin, por ishte i drejtë me atë që dhanë skuadrat në fushë, Ishte rezultati më i drejtë për të dyja skuadrat”.

PRITSHMËRITË – “Prisja më shumë nga skuadra”.

Në pesë ndeshjet e fundit kemi fituar 1 dhe kemi barazuar 4. Nuk janë këto rezultatet që kemi dashur dhe kërkuar. Arapi dhe Frashëri bënë një paraqitje pozitive. Frashëri ishte shumë më mirë se nga ndeshja e parë. Arapi bëri maksimumin dhe si ndeshje e parë është mirë., jam i bindur se do të përmirësohet dhe do të na ndihmojë akoma dhe më shumë.

LATIF –  “Është në hije sepse ashtu shkoi situata. Nuk është faji i klubit dhe i stafit. Në situatën ku ishte, një ditë të bukur në mëngjes mësuam se nuk do të ikë. Ishte 2 javë pa stërvitje, pasi ishte i angazhuar për të marrë vizën. Është pas me stërvitjen, E patë dhe ju sot që nuk na ndihmoi në ato minuta që kishte”.

PRESIONI – “Ne tentojmë të luamë më me muskuj dhe me mendje. Presioni bën të sajën, por nuk duhet të themi se aty është faji. Duhet të punojmë më shumë që dhe afrimet të përshtaten dhe të fillojmë të marrim fitore, pasi jam i bindur se do të rikthehemi aty ku ishim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online