Prapaskenat, Mirabeli: E munda Raiolën, ja çfarë na bënte me Donarumën!

0

Masimiliano Mirabeli prej kohësh nuk është më pjesë e Milanit, por gjithsesi ish-drejtori i kuqezinjve, është rikthyer të flasë për periudhën e tij në “San Siro”.

Në një intervistë për “Libero”, italiani ka zbuluar një prapaskenë në lidhje me Xhixhio Donarumën dhe rinovimin e tij, ku deklaroi se ai ka mundur Mino Raiolën.

“Unë e munda Raiolën. Rinovuam me Donarumën dhe nuk paguajtëm asnjë komision. Në ditën e fundit të negociatave, ne takuam familjen e tij. Raiola erdhi dhe i tha Donarumës: ‘Mos firmos, po largohemi, eja!’ Sapo Raiola u largua, Xhixhio firmosi. Të gjithë e pyetën veten se pse postimet e Donarumës u fshinë menjëherë. Është e thjeshte: Raiola e bëri që t’i shkruante, kështu që unë i fshiva”, përfundoi Mirabeli.

Mirabeli
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.