Browsing Tag

UEFA Champions League

Partizani milioner edhe nëse dështon, por ia kalon Feronikeli

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Europës dhe te Partizani po festojnë, pasi veç për titullin kampion shkojnë në arkat e klubit 260 mijë euro. Pjesëmarrja në raundin e parë të kualifikueseve u jep…

Partizani europian, zbulohet lista e 23 “demave të kuq”

Partizani ka dorëzuar në UEFA listën me 23 lojtarë që trajneri Franko Lerda do të ketë në ndeshjet e turit të parë në Champions League kundër Karabak. Ajo që bie në sy është numri i vogël i mbrojtësve, teksa është lënë jashtë Renaldo…

Cerezo nuk trembet: Objektivi ynë është finalja!

Ditën e sotme u hodh shorti i fazës së 1/8-ave të UEFA Champions League. Goglat nuk u treguan dhe aq bujare me disa nga ekipet pretendentë, duke vendosur duele “ferri” që në këtë fazë. Liverpuli do të përballet me Bajernin e Mynihut, ndërsa…