Naingolan: Të rinjtë e kanë çdo gjë në pjatë argjendi sot, më përpara…

0

Raxha Naingolan njihet për karakterin e tij të fortë dhe shpesh bëhet protagonist, si në fushë po ashtu edhe jashtë saj. Këtë herë, belgu ka marrë vëmendjen e të gjithëve në një intërvistë të dhënë së fundmi, ku ka folur për “Corriere dello Sport”.

Mesfushori u pyet dhe foli mbi disa tema, por përgjigja që dha kur u përmend talenti i Romës, Nikola Zaniolo, habiti jo pak. Naingolan deklaroi se Zaniolo ka vetëm 20 ndeshje të mira, ndërsa ai vetë ka qenë për plot 10 vite në formë të mirë.

“Është normale të flasim mirë për të rinjtë, por sot çdo gjë atyre u serviret në pjatë argjendi. Më përpara, ne na duhej të tregonim shumë më shumë edhe me vështirësi shkonim në Serie B. Për momentin ka bërë 20 ndeshje, nga këto ka luajtur mirë në 18. Unë isha për 10 vite në nivele shumë të larta”, përfundoi mesfushori belg.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.