Browsing Tag

Muller

Legjenda bavareze: Myler, largohu nga Bajerni!

Stefan Efenberg është një nga lojtarët që kanë shkruar historinë tek Bajerni i Mynihut dhe kombëtarja gjermane. Fituesi i Championsit me bavarezët dhe Botërorit me kombëtaren provon t'i japë një këshillë Tomas Mylerit. Ish-trajneri i…

VIDEO | Bajerni bind, shkatërron Gladbahun dhe kap Dortmundin

Bajerni i Mynihut nuk fal dhe pas ndalesës që Dortmund bëri një natë më parë, u treguan të pamëshirshëm ndaj Gladbahut. Fitore e thellë 1-5 e ekipit të Kovaç, të cilët tashmë e shohin veten me pikë të barabarta me kryesuesit e Dortmundit.…

Myler-Levandovski spektakël, Bajerni është “uragan”

Verder Bremeni është fëlliqur shpesh nga Bajerni këto vitet e fundit, ndaj mision kryesor kishte daljen me kokën lart nga fusha sot në Mynih. Ia doli mbanë, pothuajse m,ori pikë, por kundër Bajernit humbja dinjitoze quhet sukses në…

Nga i paprekshëm, Tomas Myler del në shitje

Rasti i çuditshëm i Tomas Mylerit: një lojtar shumë i rëndësishëm prej vitesh për Bajernin e Mynihut, i konsideruar jashtë tregut, me Bajernin që refuzoi bujshëm rreth 100 milionë euro nga Mançester Junajtid pak kohë më parë. Sezoni i…