Browsing Tag

Werder

VIDEO: Spektakël në Dortmund, triumfon Verderi i Rashicës

120 minuta, 6 gola, 8 penallti të gjuajtura dhe në fund, Verder Bremen në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë! Një ndeshje drithëruese ajo e luajtur sot në Signal-Iduna-Park, ku Dortmundi kryesues i Bundesligës është eliminuar nga Verderi…

Myler-Levandovski spektakël, Bajerni është “uragan”

Verder Bremeni është fëlliqur shpesh nga Bajerni këto vitet e fundit, ndaj mision kryesor kishte daljen me kokën lart nga fusha sot në Mynih. Ia doli mbanë, pothuajse m,ori pikë, por kundër Bajernit humbja dinjitoze quhet sukses në…