Browsing Tag

paqueta

Makth për Milanin, Lukas Paketa mungon gjatë

Barazimi kundër Udinezes në mesjavë jo vetëm që ndërlikoi tmerrësisht renditjen e Milanit, që tashmë sheh shumë pranë edhe Atalantën e Lacion, por i shkatërroi edhe formacionin, sepse u dëmtuan portieri Donaruma dhe fantazisti Paketa.…

Paketa, Vinisius Zhunior dhe Anderson: Brazili i ri po lind!

Kombëtarja e Brazilit nuk ka vuajtur asnjëherë sa i takon talentit dhe cilësisë individuale, por vitet e fundit krijimi i një grupi solid ka qenë problemi më i madh për pesë herë kampionët e botës. Sot, trajneri i “Seleçao”, Tite ka bërë…