Klitschko rikthehet në ring, 80 milionë dollarë bindin 43-vjeçarin

0

Wladimir Klitschko do të rikthehet në ring pas një mungesë 2-vjeçare. Boksieri ukrainas njoftoi dorëheqjen nga sporti pas humbjes ndaj Anthony Joshua-s, por 43-vjeçari ka marrë një ofertë që nuk mund t’i thuhej jo.

Grupi mediatik “DAZN”, i ka garantuar ukrainasit 80 milionë dollarë në këmbim të tre dueleve. Sipas medieve ukrainase, Klitschko do të ndeshet me datë 26 maj në Kiev, ndaj një kundërshtari të nivelit mesatar.

Ky duel do të shërbejë si “nxehje” për dy duelet e mëpasshme që pritet të jenë kundër njërit prej Tyson Fury, Deontay Wilder dhe Anthony Joshua.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.