Benitez nuk e harron, merr ish-sulmuesin e Njukasëll në Kinë

0

Rafa Benitez u transferua në kampionatin kinez për të drejtuar Dailan Jifang, që luan në elitën e futbollit të shtetit aziatik. Siç raportojnë mediet angleze, spanjolli do të marrë me vete edhe Salomon Rondon. Sulmuesi ka punuar vitin e kaluar si i huazuar me Benitez, duke qenë një nga të pëlqyerit e tij. Ai është pronë e Uest Bromuiç.
29-vjeçari do të transferohet në kampionatin kinez për të luajtur në të njëjtën skuadër, ku drejton Benitez. Bashkimi me ish-trajnerin e tij është arsyeja kryesore, që e bind venezueljanin të luajë në Kinë. Mbetet për t’u mësuar shifra e transferimit dhe kontrata që do firmosë bomberi.

Rondon luajti rregullisht sezonin e fundit me Njukasëll. Ai numëron 30 ndeshje si titullar dhe e ka dërguar 11 herë topin në rrjetë. Latini ka numra të mirë edhe me asistet, ku regjistron 7 të tillë në Premier Ligë. Ai ishte edhe pjesë e Kupës së Amerikës me kombëtaren venezueljane, ku u eliminuan nga Argjentina në çerekfinale.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online