Browsing Tag

Koman

Plas keq te Bajerni, grushte sade mes dy lojtarëve

Bajerni i Mynihut arriti një fitore të madhe kundër Dortmundit në kampionat dhe u rikthye në vendin e parë. Ekipi bavarez shpartalloi 5-0 rivalët për titull dhe tashmë kryeson me një pikë më shumë se verdhezinjtë, kur kanë mbetur edhe…

VIDEO | Bajern kalon “pengesën” Augsburg, shkëlqen Koman

Bajerni i Mynihut nuk e pati të lehtë të merrte tri pikët në transfertën ndaj Augsburgut. Të zotët e shtëpisë dolën dy herë në avantazh, por ekipi i Niko Kovaç ia arriti të merrte tre pikët në fund të takimit që u mbyll me shifrat 2 – 3.…

Koman: Boll më me dëmtime, i jap fund nëse…

Karriera e Kingsli Koman te Bajerni i Mynihut nuk ka shkuar ashtu siç do donte lojtari dhe drejtuesit e klubit kampion të Gjermanisë. Shkak për këtë janë bërë dëmtimet e shumta. Në vitin e fundit Koman ka këputur dy herë ligamentin e kyçit…

Koman: Unë pasuesi i Riberisë? E pamundur, s’ka të dytë si ai

2018-ta nuk ka qenë një vit i mbarë për talentin francez Kingsli Koman. Në shkurt një dëmtim bëri që të mbyllte sezonin në mënyrë të parakohshme dhe të humbiste Botërorin “Rusi 2918”,. Në një intervistë për medien gjermane “AZ”, 22-vjeçari…