Klop nuk kursen elozhet për Sarrin: Çfarë trajneri! E admiroj prej kohësh stilin e tij

0

Liverpuli dhe Çelsi do të përballen dy herë brenda katër ditëve. Nesër në mbrëmje, “The Reds” presin Çelsin e Sarrit për ndeshjen e “Carabao Cup”, ndërsa të shtunën zhvillohet ndeshja e kampionatit në “Stamford Bridge”. Të dy ekipet janë në formë të mirë dhe Liverpuli kryeson Premier Ligën me dy pikë më shumë se Çelsi dhe Mançester Siti.

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, ka folur për kundërshtarin e radhës dhe nuk i kursen superlativat për homologun italian, Mauricio Sarri, i cili i dha fund aventurës me Napolin, për t’u ulur në stolin e “Bluve të Londrës”. Çelsi po luan një futboll ndryshe dhe më argëtues dhe kjo është merita e Sarrit, i cili gëzon respektin maksimal nga ana e trajnerit të Liverpulit.

ÇELSI – “Nuk e di pse njerëzit flasin gjithmonë për ne, ose Mançester Sitin si skuadrat kandidate për titull dhe harrojnë Çelsin. Ata janë një ekip me përvojë, të cilët kanë fituar titullin, madje 80% prej tyre, e kanë fituar dy herë dhe dinë se si fitohet Premier Liga. Kanë një grup shumë të mirë dhe janë një skuadër të madhe.”

SARRI – “Ai ka bërë ndryshimin më të madh të sistemit të lojës që kam parë dhe kjo ka ndodhur në një kohë të shkurtër, wow. Çelsi ka ndryshuar komplet stilin, çfarë trajneri! E admiroj që nga koha kur drejtonte Napolin, ku luante një futboll spektakolar dhe po e bën dhe këtu një gjë të tillë, pavarësisht se në fazën përgatitore nuk i kishte të gjithë lojtarët në dispozicion. Sarri gëzon respektin tim maksimal dhe më duhet ta pranoj se deri më tani ka bërë një punë shumë të mirë.”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.