Junajtid zyrtarizon divorcin, mesfushori mbulohet me ar në Paris!

0

Po përflitej prej kohësh dhe tashmë duket se nuk ka më asnjë lloj dyshimi. Ander Herrera do të largohet nga Mançester Junajtid dhe do të kalojë në radhët e PSG-së.

Këtë gjë duket se e ka konfirmuar dhe vetë klubi nga “Old Traford”, me spanjollin që do të firmosë një kontratë 4-vjeçare me parizienët, nga e cila do të përfitojë 29 milionë euro (gati 7.5 milionë euro në sezon).

Gjithashtu, së fundi Herrera ka bërë një viedo mesazh për tifozët e Junajtid, ku shprehej se gjithmonë do ta ketë të kuqen në zemër.

“E kuqja do të jetë në zemrën time gjithmonë dhe këtë gjë e dija që ditën e parë kur erdha këtu dhe vesha këtë fanellë. Një klub me shumë histori dhe me tifozë të pafund. Pata një ndjesi shumë speciale kur të gjithë kënduan emrin tim, u ndjeva krenar që isha pjesë e historisë së këtij klubi”, shprehej spanjolli Ander Herrera.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.