Islanda publikon listën, Shqipëria e gjen të “sakatuar” në sulm

0

Trajneri i përfaqësueses së Islandës ka zbuluar listën  me 25 lojtarët e përzgjedhur për takimet ndaj Shqipërisë dhe Turqisë. Grupi i “vikingëve” mbetet kryesisht ai i njëjti që ka bërë histori gjatë gjashtë pesë viteve të fundit.

Problematika e vetme e kombëtares islandeze është reparti i sulmit, ku dëmtimet Finbogason dhe Bergman kanë detyruar trajnerin Hamren që  të shikojë për alternativa të tjera si Kolbein Sigthorson dhe  Viktor Kjartason, të dy sulmues që kanë luajnë në kampionatin suedez dhe prej vitesh nuk ishin më pjesë e grumbullimeve të kombëtares.

Portierë: Halldorson, Runarson, Kristinson
Mbrojtës: Sevarson, Hermanson, Arnason, R.Sigurdson, Ingason, Fjoluson, Magnuson, Skulason, Fjoluson
Mesfushorë: Gislason , Gudmundson, Sigurjonson, Bjarnason, Palson, Gunnarson, Hallfredson, Traustason.
Sulmues: G.Sigurdson, Bodvarson, Kjartanson, Gudmundson, A.Sigurdson, Sigthorson

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.