Browsing Tag

Islanda

Sadiku sqaron të ardhmen, ka një kërkesë për tifozët

Armando Sadiku ka folur para mikrofonit të “Supersport” në lidhje me humbjen e kombëtares ndaj Islandës. Sulmuesi elbasanas shprehu keqardhjen për faktin që kuqezinjtë u kthyen pa pikë nga transfertë nordike, ndërsa foli dhe mbi planet e së…

Moduli, goli i pësuar dhe e ardhmja, flet Veseli

Mbrojtësi Frederik Veseli ishte ndër më të mirët në takimin e sotëm ndaj Islandës. Në fund të takimit qendërmbrojtës i kombëtares sonë foli për Supersport në lidhje me ndeshjen dhe të ardhmen e tij me ekipin toskan. GOLI –  “Kaloi 3-4…

VIDEO | Shqipëri bujare, Islanda i prish debutimin Rejës

As Edi Reja nuk i bën derman Shqipërisë, që është mposhtur në Islandë nga vendasit me rezultatin minimal 1-0. Kuqezinjtë u ndëshkuan nga një gabim në mbrojtje në pjesën e parë, kur Gudmundson shmangu kë i dilte para dhe mposhti më pas edhe…

Shqipëri me shumë muskuj, Reja zgjedh formacionin

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë, teksa prej orës 15:00 kuqezinjtë përballen me Islandën. Tekniku italian ka përzgjedhur edhe formacionin dhe Berisha do të mbrojë katërkëndëshin, kurse në qendër të mbrojtjes risia është…

Plani i Rejës në debutim, dy sulmues dhe shumë… mbrojtës

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë. Tekniku italian do të drejtojë kuqezinjtë sot në ndeshjen me Islandën, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Në dy ndeshjet e para kombëtarja jonë ka marrë tre pikë, falë fitores me…

Sigurdson: Shqipëria s’është më e njëjta

Shtatë vite më parë Shqipëria dhe Islanda ishin pjesë e të njëjtit grup në kualifikueset e Botërorit “Brazil 2014”. Të dyja takimet u fituan nga ‘vikingët’ me rezultatin 2 – 1. Sot, tri ditë nga përballja në Reikjavik, shumë pak gjëra kanë…

Statistika e çuditshme, Gjermania si San Marino

Liga e Kombeve është kompeticionin më i ri në Europë dhe deri më tani ka rezultuar mjaft pozitiv, pasi kemi parë ndeshje të ekuilibruara që kanë dhuruar rezultate surprizë. Normalisht vëmendja më e madhe është tek Liga A, ku janë…

Islanda, hirushja e cila po zgjohet nga gjumi i ëmbël!

Festa karakteristike me tifozët në fund të ndeshjeve, fitoret dhe triumfet madhore te kurorëzuara me pjesëmarrjen për herë të parë në histori në një botëror, duket se po i vjen fundi. Islanda më në fund po zgjohet nga ëndrrat e bukura dhe…