“I palodhuri” i La Ligas, plot 59 ndeshje në 2018-ën

0

Viti kalendarik po mbyllet dhe në Spanjë futbolli do të nisë të luhet muajin e ardhshëm. Bilancet për sa i përket vitit kalendarik 2018 janë bërë, gjithashtu dhe statistikat në lidhje me lojtarët.

Në La Liga lojtari që është aktivizuar më së shumti në vitin 2018 ka qenë mesfushori i avancuar i Atletikos së Madridit, Angel Korrea. Argjentinasi është aktivizuar në plot 59 ndeshje, dy më shumë se mesfushori i Sevijas, Pablo Sarabia.

Listën e plotësojnë, Franko Vaskez me 56 aktivizime dhe Ever Banega e Saul Niguez me 55 ndeshje. E veçanta e “top 5” është se të pestë lojtarët aktivizohen me dy ekipe, Atletiko Madrid dhe Sevija.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.