Browsing Tag

Angel Correa

Alternativa e Korreas, Milani piketon një interist

Milani vazhdon negociatat për të veshur kuqezi Angel Korrean, sulmuesin e Atletiko Madrid. Spanjollët kërkojnë 45 milionë euro për kartonin e 24-vjeçarit. Ai është dëshira e madhe, por Maldini dhe Boban nuk duan të mbeten të…

Milani akord me yllin argjentinas, nis negociatat me Atletikon

Sulmi i Milanit pritet të pësojë një revolucion dhe një afrim i madh është shumë pranë. Së fundmi njoftohet se Anhel Korrea me shumë mundësi do të jetë ylli i ri në “San Siro”. Sipas “TYC”, 24-vjeçari ka arritur marrëveshje mbi termat…

Kutrone “kurbani” i parë, Milani bën gati blerjen rekord

Skuadra e Milanit nuk ka qenë shumë aktive në merkato. Megjithatë, periudha e transferimeve s’do të mbyllet pa një blerje “big” te skuadra nga Milani. Sipas “Sky Sports”, përfaqësuesit e klubit po negociojnë blerjen e argjentinasit të…

Revolucion tek Atletiko, tre sulmues përfundojnë në merkato

Atletiko Madrid ka pësuar një revolucion të vërtetë. Merkato intensive e klubit “colchoneros”, me shumë largime e po aq afrime. Antuan Grizman, Diego Godin, Huanfran dhe Rodri janë disa nga largimet më të rëndësishme, por jo të vetmit.…

“I palodhuri” i La Ligas, plot 59 ndeshje në 2018-ën

Viti kalendarik po mbyllet dhe në Spanjë futbolli do të nisë të luhet muajin e ardhshëm. Bilancet për sa i përket vitit kalendarik 2018 janë bërë, gjithashtu dhe statistikat në lidhje me lojtarët. Në La Liga lojtari që është aktivizuar…