Humels në shitje, ultimatum dhe çmim nga Bajerni

0

Mats Humels është në shitje dhe Bajerni i Mynihur i ka vënë edhe shifrën qendërmbrojtësit të kombëtares, që bavarezët e patën blerë nga Borusia e Dortmundit. Me Niko Kovaç në stol, lojtari po gjen pak hapësira. Ndërkohë Çelsi kërkon eksperiencë për prapavijën dhe Humels shihet si një alternativë e vlefshme.

Bajerni ndërkohë i ka lënë afat Çelsit: “Nëse e doni Humels, paguani 30 milionë sterlina deri më 14 janar”. Vetë lojtari dëshiron të largohet dhe të provojë një eksperiencë të re, mbi të gjitha në një klub ku ai të ketë një rol kryesor në fushën e blertë.

Gjermanët presin një përgjigje të shpejtë nga londinezët, pasi nëse Humels shitet do të duhet që të afrojnë një tjetër futbollist për qendrën e mbrojtjes, sikurse shkuan “The Sun”. Sarri po pret dhuratën nga drejtuesit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.