Browsing Tag

Nzonzi

Humbje kolosale, Roma gati të shesë dy dështimet e Monçit

Merkato e vitit të kaluar te Roma rezultoi një katastrofë e vërtetë. Drejtori sportiv i atëhershëm Monçi shiti brenda pak javësh Raxha Naingolan dhe Kevin Strotman, ndërsa lënë bosh nga të larguarit e zunë  Stivën Nzonzi dhe Havier Pastore.…

Zyrtare: Roma blindon mesfushën me një kampion bote

Roma u duk sikur u dobësuar ndjeshëm në fillim. Të verës, kur shiti Naingolan tek Interi, por që atëherë në mesfushë ka marrë Pastoren nga PSG, Kristanten nga Atalanta dhe sot ka zyrtarizuar edhe një blerje të bujshme, sepse ka marrë nga…

Nuk është vetëm Roma, garë treshe për Nzonzi

Steven Nzonzi, mesfushori i Siveljes, është objektiv i disa klubeve. Në Itali Roma e kërkon për të zëvendësuar Naingolan, por spanjollët janë të qartë në kërkesat e tyre financiare. Kushdo që e do francezin duhet të paguajë klauzolën prej…

Bie pista Nzonzi, Roma hedh sytë nga Xhaka

Një mesfushor qendre duket se do të jetë përforcimi i fundit i skuadrës së Romës. Largimi i Naingolanit drejt Interit, mosha e vjetër e kapitenit De Rosi dhe paraqitjet e dobëta të francezit Maksim Gonalon kanë detyruar drejtuesit e klubit…

Një kampion bote për Romën, tani vendos Sevilja

Roma e ka lënë pas me shpejtësi goditjen e rëndë marrë nga Barcelona, duke humbur brazilianin Malkom, sepse drejtori sportiv Monçi vazhdon punën prë të kompletuar ekipin, që është në Amerikë për fazë prëgatitore dhe turneun miqësore veror.…