Higuain do të ktehet në Itali, por jo të Juventusi

Çelsi nuk do të zgjedhë ta blejë Gonzalo Higuain dhe argjentinasi do të kthehet përkohësisht në Torino. Juventusi nuk ka nevojë për të dhe dëshiron ta shesë për të mos dalë bosh nga largimi tij. Kujtojmë që 31-vjeçari erdhi në “Allianz Stadium” në këmbim të 90 milionë euorve që shkuan në xhepat e Napolit.

Klubi që interesohet për të është Roma. Edin Xheko pritet të largohet këtë merkato verore. Interi do të jetë destinacioni i tij. Presindenti Palota kërkon të sjellë dikë që ta eliminojë hapësirën e ikjes së sulmuesit boshnjak.

Higuain është një ide e mirë. Për momentin nuk mund të aludohet rreth çmimit që Juventusi mund t’i vërë, por mund të themi që vlera e tij është ulur ndjeshëm pas dështimeve në Milano dhe më pas në Londër me Çelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online