Herrera: Mund të mposhtim çdo ekip, sa ndryshe me Solskjaer!

0

Ander Herrera është sërish pjesë fikse e formacionit të Mançester Junajtid. Emërimi i Ole Gunar Solskajer në krye të Mançester Junajtid ka ndryshuar krejtësisht filozofinë e lojës së “djajve të kuq” dhe këtë gjë e pranon vetë spanjolli në në intervistë për medien angleze “Mirror”.

Ndryshimet me  Solskjaer – “Tani më lejohet që të futem në zonën e rreptësisë sapo fillojmë fazën sulmuese. Madje edhe Nemanjës i lejohet që të gjuajë portën. E gjithë skuadra beson se nëse jemi në ditën tonë më të mirë mund të fitojmë ndaj kujtdo ekipi”.

Kontrata – “Për momentin duhet të përqendrohemi në gjëra më të rëndësishme se sa kontrata ime. Prioritetet e mia janë ndeshjet me Bërnlin, Leisterin etj. Nëse e meritoj një kontratë të re, klubi do të ma ofrojë. Nuk jam njeri ziliqar. Dua që klubi të vazhdojë fitoj, nuk kam ndërmend të bëj si i çmendur për kontratën”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.