Browsing Tag

Debrecen

Gjici nuk fal, tani ka dhe gjoba për futbollistët

Eliminimi nga Europa League nuk u prit mirë te Kukësi dhe lëvizja e parë ishte mbyllja e bashkëpunimit me trajnerin Ernest Gjoka, i cili së bashku me stafin e tij u larguan. Në kampin verilindor zgjodhën Shpëtim Duron për pankinen, ndërkohë…

Gjoka: Nesër duhet të fitojmë, presidenti synon gjithçka

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit kundër Debreçenit, ku tha: KULIFIKIMI - “Arsyet janë të shumta. Arsyeja kryesore është që nëse arrijmë të kualifikohemi, nuk i japim të mira…

Penalltia e mohuar dhe atmosfera te Kukësi, flet Valdet Rama

Valdet Rama ishte një ndër lojtarët më të mirë të Kukësit në ndeshjen ndaj Debrecenit në Hungari. Sulmuesi nga Mitrovica vuri disa herën në provë portierin e hungarezëve, ndërsa në një episod të ndeshjes ishte shumë pranë fitimit të një…

Kukësi nën vëzhgim, trajneri i Debrecenit: Duam kualifikimin!

Debrecen është kundërshtari i Kukësit në Europa League. Hungarezët, me të mësuar emrin e rivalit, kanë nisur të “gërmojnë” dhe të kërkojnë informacion për verilindorët. Kjo është me shumë rëndësi dhe e thotë edhe vetë trajneri Herczeg…