Florian Marku jep njoftimin e bujshëm, së shpejti në ringun e “O2 Arena”

0

Florian Marku nuk mund të kishte ëndërruar një fillim më të mirë të karrierës së tij si boksier profesionist.

Atleti shqiptar ka fituar ne nokaut tre duelet e tij të parë. Me një postim në “Instagram”, Marku ka njoftuar ndjekësit e tij se dueli i tij i radhës do të jetë në një ndër arenat më të mëdha në Londër: “O2 Arena”.

Marku stërvitet prej disa muajsh në Londër, ku ka kryer dy duele në “Bethnal Lane”, dhe në të dyja rastet mbështetja e komunitetit shqiptar në Angli ishte masive duke mos lënë asnjë biletë pa u shitur.

o2 arena

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.