Fillojnë spastrimet te Dortmundi, e pësojnë dy “senatorët”

0

Borusia e Dortmundit ka pasur një verë me shumë hyrje dhe dalje. Një ndër repartet ku verdhezinjtë e janë përforcuar më shumë është mesfusha. Danezi Delanei dhe belgu Vitcel ishin dy ndër blerjet më të rëndësishme për ekipin e drejtuar nga Lusien Favre.

Prurjet e merkatos së verës kanë shtyrë drejtuesit e skuadrës që t’i “tregojnë derën” disa lojtarëve që kanë kontribuar me vite për Borusian. Bëhet fjalë për dyshen e mesfushës Shahin dhe Kagaua, të cilët janë informuar se nuk bëjnë më pjesë në projektin e klubit dhe tekniku zviceran.

Turku, Nuri Shahin, është shumë pranë firmës me Fenerbahçen, ndërsa për japonezin Shinji Kagaua ka disa oferta nga kampionati anglez, ligë në të cilën ai ka luajtur më parë me Mançester Junajtid, eksperiencë që rezultoi shumë e hidhur për të…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.