Browsing Tag

Kristi Qose

Buzëqeshin Bakaj e Binaku, e kundërta me Çekiçin e Qosen

Raundi i parë i kualifikueseve të “Europa League” riktheu në fushë disa nga futbollistët shqiptarë që aktivizohen në skuadra nga çdo cep i Europës. Elis Bakaj iu kënaq fitores, teksa skuadra e tij, Shaktar Soligorsk, mundi 1 -0 maltezët e…

Lista e kombëtares, zbulohen dy risitë e para të Panuçit

Shqipëria kas në program ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën, përballje që zhvillohen me 22 dhe 25 mars. Prite që në listën e Kristian Panuçit të ketë disa risi në krahasim me përballjet e mëparshme në Nations League. Dy janë emrat e…

VIDEO | Goleadori Qose mahnit, vlerësimi i radhës në Sllovaki

Kristi Qose është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Ruzomberok dhe në takimin e fundit të skuadrës së tij ka arritur sërish të shënojë gol. Skuadra e tij mposhti 4-0 Zlate Moravce dhe mesfushori korçar arriti të realizojë golin e dytë…

Goli dhe paraqitja, vjen vlerësimi për Kristi Qosen

Kristi Qose në fundjavë spikati me Ruzomberok në Sllovaki. Në fakt kemi të bëjmë me një sezon të mirë në total të mesfushorit,  i cili edhe po shkon shpesh te goli. Kështu ndodhi edhe në ndeshjen e fundit që skuadra e tij barazoi në…

VIDEO | Qose nuk di të ndalet, tani është kthyer në goleador

Kristi Qose nuk është një i panjohur në vendin tonë. Mesfushori qendror ka provuar të debutojë edhe me kombëtaren e madhe në qershor të vitit 2014. Futej në pjesën e dytë në vend të Andi Lilës në një miqësore kundër San Marinos. Korçari…